למה לוקח כל כך הרבה זמן ליישר את השיניים?

כולם יודעים שבממוצע יישור שיניים זה לא טיפול מהיר ואפילו יכול לקחת מספר שנים בגיל ההתבגרות כדי ליישר את השיניים שלנו.

הסיבה העיקרית היא שאנו צריכים להפעיל כוחות מינימליים על השיניים כדי שנוכל לדחוף אותם או למשוך אותם למיקום הרצוי בלי לפגוע בהם (שיניים ישרות אסתטיות עם פונקציה נכונה). אם למשל יש לנו צורך להזיז שן שלוש או ארבע מילימטרים, אנו צריכים בממוצע 3 או 4 חודשים (1 מ”מ פר חודש). כאשר אנו מוסיפים את כמות התנועה הכוללת של כל השיניים ביחד, אנו מקבלים כמות גדולה של חודשים.

אינויזליין הוא טיפול דיגיטלי

טיפול זה מאפשר לנו לבצע תנועות אינדיבידואליות של כל שן ושן ולכן הטיפול הוא קצר יותר בהשוואה ליישור שיניים קלאסי. הסיבה שלוקח כל כך הרבה זמן להזיז שן על ידי יישור שיניים היא: השיניים הן בתוך העצם (לסת עליונה ותחתונה) שלנו, כלומר הכמות ואיכות מצב העצם, היא שתקבע את ההתנגדות של השן לתזוזה הרצויה וגם אורך ורוחב השן משפיעים על כמות הכוחות הנדרשים להזזת השיניים.

עכשיו שהבנו את העקרונות הביולוגיים של יישור שיניים, אנו מבינים את גמישות הזמן בו השיניים יכולות לזוז ובעצם מה קובע את משך זמן הטיפול.

האם אנו יכולים לשנות או להחליף את מצב העצם בפה כדי להזיז את השיניים שלנו?

טכניקת קורטיקוטומי בעצם, שהוא בין השיניים, מיועד כדאי לגרום לעצם להיות יותר גמישה ולזרז את הטיפול האורתודונטי. אפשר למעשה לקצר את היישור ב 50% מהטיפול (טיפול של אינויזליין שמיועד לשנה, אפשר לסיים אותו בחצי שנה למשל). בזכות ההתקדמות הטכנולוגיה היום אנו יכולים לבצע את שיטת קורטיקוטומי בעצם בצורה לא פולשנית, על ידי סד מודפס בתלת מימד, שאומר לנו בדיוק מה המקום שאנו צריכים לגעת, בלי לחתוך את החניכיים כדי לראות את העצם ואפילו אין צורך בתפרים. הטיפול מבוצע על ידי מכשיר מיוחד Piezo שגורם ויברציות לעצם ולא חותך אותו. כל זה כדי להפוך את העצם לגמישה יותר ולתת לה אפשרות לזוז בקלות. העצם תישאר גמישה לאחר הטיפול, בממוצע לשלושה חודשים, דבר שמאפשר לנו להזיז את השיניים במהירות רבה.

כשמחברים את הטיפול ליישור שיניים של invisalign אז אנו יכולים להחליף כל סד (aligner) לאחר 3 או 4 ימים במקום להחליף אותו פעם בשבוע או שבועיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יצירת קשר
close slider

    צרו עמנו קשר

    נגישות