מדוע עלויות יישור שיניים שונות אצל ילדים ומבוגרים?

יישור שיניים זהו טיפול אסתטי שמתאים גם למבוגרים וגם לילדים. ככל שחולפות השנים יותר ויותר מבוגרים פונים לטיפול זה, בעיקר בשל הקדמה והעובדה שישנן חלופות טיפוליות פחות בולטות לעין שאינן פוגעות במראה האסתטי של הפה. אם החלטתם ליישר את השיניים שלכם כמבוגרים, קחו בחשבון שברוב המקרים עלויות הטיפול יהיו גבוהות יותר מעלויות יישור שיניים לילדים. מדוע ישנם הבדלים וממה הם נובעים? כל הסיבות לפניכם.

שיטת הטיפול

אצל ילדים שיטת הטיפול שונה משיטת היישור למבוגרים, מכיוון שהם טרם סיימו את התהליך הגדילה לעומת מבוגרים שהתפתחותם הסתיימה. כאשר מתחילים לטפל בבעיות השיניים בגיל צעיר יותר התהליך יהיה מהיר ומוצלח יותר, שכן הרופא יבחר את שיטת הטיפול היעילה והמתאימה ביותר, בחירה שמשפיעה על העלויות במידה רבה.

ילדים לעומת מבוגרים

יישור שיניים למבוגרים מעמיד בפני הצוות הרפואי אתגרים לא פשוטים לאור העובדה שמבנה השיניים והלסת מקובעים במקומם כבר שנים רבות. כתוצאה מכך ביצוע שינויים במבנה שכבר התגבש לצורתו הסופית יהיה מורכב יותר. למרות המורכבות הקדמה בתחום מספקת טכניקות שונות ומגוונות שכן הופכות את תהליך יישור השיניים לאפשרי ויעיל בכל גיל, לרוב טכניקות אלו משפיעות על המחיר.

אופי הטיפול

מבוגרים רבים מעדיפים שיטות טיפול יותר אסתטיות שאינן פוגעות במראה השיניים כמו למשל פלטות שקופות או סמכים נסתרים. שיטות אלו לא פעם יהיו גם יקרות יותר וידרשו השקעה יותר גדולה. יש לציין שלא תמיד שיטת טיפול זו היא שתתאים למטופל ותציע את הטיפול המהיר והאפקטיבי ביותר, אך בכל זאת היא זאת שתבחר בזכות היתרון שמציעה.

אילו עוד גורמים משפיעים על המחיר?

מעבר לגיל המטופלים ישנם משתנים נוספים שיכולים להשפיע על עלויות הטיפול ביניהם שיטת הטיפול הנבחרת ומידת מקצועיותו של הרופא המטפל. ברוב המקרים ככל שהרופא מקצועי, מנוסה ובעל מוניטין כך הטיפול יהיה יקר יותר. כמו כן הציוד, החומרים והמכשור שבהם נעשה שימוש יכולים להשפיע על העלויות גם כן. גורמים נוספים שמשפיעים על המחיר הם מידת מורכבות הטיפול, כמו גם הרצונות והציפיות של המטופלים.

שילוב טיפולים נוספים

לא פעם כדי לבצע יישור שיניים במבוגרים על הרופא יהיה לבצע גם כמה וכמה פעולות כירורגיות מקדימות כדי להכין את חלל הפה ליישור ולפעול להשגת התוצאות הטובות ביותר בזמן המהיר יותר. טיפולים אלו גם כן כרוכים בעלויות וישפיעו על הסך הכולל של הטיפול.

אורך הטיפול

לפני יישור שיניים כל מטופל עובר בדיקות ופגישת ייעוץ עם הרופא המטפל על מנת לבחון את מצב השיניים וכדי לבנות תכנית טיפולים מותאמת אישית. תגובתו הביולוגית של המטופל תשפיע על הצלחת הטיפול ותקבע את אורכו. טיפולים מורכבים יותר ידרשו תכנית טיפולים ארוכה יותר, במהלכה הרופא יבדוק את ההתקדמות ויחליט על שינויים אם צריך. מטבע הדברים טיפולים ארוכים יותר גם יעלו יותר בהתאם.

כדי להחליט על שיטת הטיפול הרצויה, לאמוד את עלויות הטיפול ולהבין את ההבדלים בין העלויות מומלץ לתאם פגישת ייעוץ עם רופא שמתנהל בשקיפות ומקצועיות, שיכול להעריך את היקף הטיפול ולהסביר במה הדבר כרוך ומה העלויות הנלוות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יצירת קשר
close slider

    צרו עמנו קשר

    נגישות