מהן החברות הקיימות שיוצרות שתלים וממי מומלץ לקנות שתל?

אחד הטיפולים היותר מתקדמים בתחום רפואת השיניים ושיקום הפה הוא השתלת שיניים. לשם כך ישנם שתלים דנטליים, והם מהווים תחליף לשיניים חסרות. במהלך הטיפול השתלים מוחדרים אל עצם הלסת ולאחר מכן נבנים עליהם גשרים, כתרים או שיניים תותבות קבועות. היות וטיפול זה הולך ונעשה פופולרי יותר, כך גם ישנן יותר ויותר חברות שיוצרות שתלים עמידים ביותר מסוגים שונים. השתלים נבדלים זה מזה בגודלם, בצורתם, בחומר שמיוצרים ממנו, בצורת ההתאמה שלהם לפה ובחברה היצרנית שאחראית ליצורם.

תהליך ייצור שתלים

היות וישנו ביקוש לשתלים דנטליים ישנן חברות יצרניות רבות שמייצרות אותם. השתלים מספקים פתרון אולטימטיבי עבור סוגים שונים של מטופלים, וכדי שמענה זה יהיה איכותי, חשוב לבחור ביצרנית שתלים ששמה הולך לפניה בתחום. רוב השתלים הדנטליים מיוצרים מסגסוגת של טיטניום כאשר תהליך הייצור של השתל כולל גילוף על ידי מחרטה ממוחשבת. לאחר מכן, חלקו החיצוני של השתל עובר עיבוד, בסיומו הוא נארז באריזה סטרילית.

שתלים זולים – כדאי או לא?

טיפולי שיניים יכולים להיות מאוד יקרים ולכן מטופלים רבים היו מעדיפים לחסוך היכן שאפשר. כיום החיסכון אפשרי כי ישנם המון מוצרים שמיוצרים בסין ולכן זולים יותר מבחינה משמעותית. אך מוצרים אלו אינם בהכרח איכותיים ולעיתים שווה להשקיע עוד כמה שקלים מאשר לשלם ביוקר בעתיד. אותו הדבר עם שתלים דנטליים. אפשר בהחלט לרכוש שתלים זולים אך זה לא מומלץ מסיבות רבות. יש חברות רבות שמייצרות שתלים באיכות טובה ובמחירים סבירים שיהיו בחירה הרבה יותר נכונה עבור המטופלים.

מכחול לבן ועד בינלאומי

אחת החברות המומלצות ביותר בתחום היא MIS IMPLANTS. מדובר בחברה מבוססת בייצור כחול לבן הממוקמת בצפון הארץ ולה שתלים שמחירם יכול להגיע למחירים שונים. ישנן חברות ישראליות נוספות שמתמחות בתחום זה, אולם MIS זו חברה ותיקה ששמה הולך לפניה בתחום ולכן רבים המומחים שמעדיפים לעבוד אתה.

דברים שחשוב לדעת

מכיוון שישנן חברות שונות לייצור ותכנון שתלים, בארץ ובחו”ל, אחדות מייצרות מוצרים באיכות ירודה, שאין עליהם כל בקרת איכות, זכותם ואף חובתם של המטופלים לוודא באילו שתלים נעשה שימוש במהלך הטיפול שהוצע להם. על פי הנחיות של משרד הבריאות על הרופא מוטל לנהל ברשומות הרפואיות את כל הפרטים הנוגעים לשתל כך שבאפשרותכם לבקש את מספר השתל, את מספר הדגם, את מספר האצווה ואת שם החברה המייצרת ובמקביל להתייעץ עם הרופא עצמו, או עם גורם מוסמך טרם הטיפול כדי להיות כמה שיותר שקטים ורגועים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יצירת קשר
close slider

    צרו עמנו קשר

    נגישות