מה קורה אם מאבדים פלטה בעת תהליך יישור השיניים?

התחום של יישור שיניים שקוף, ובראש ובראשונה Invisalign, הביא מהפכה מהותית בטיפולים אורתודנטיים, בכך שהוא מאפשר חלופה דיסקרטית ונוחה לטכניקות ותיקות ומסורתיות יותר, המגיעות עם מחיר אסתטי לא מבוטל ואי נוחות. אבל, אחת הדאגות הנפוצות ביותר ושאלה שאנו נשאלים שוב ושוב נוגעת לאובדן של פלטת אינוויזיליין תוך כדי הטיפול ומה קורה אם מאבדים פלטה באמצע התהליך.

אם גם אתם, כמו רוב המטופלים שעוברים תהליך יישור שיניים שקוף אינוויזיליין או אשר שוקלים לעבור את התהליך, מודאגים מההשלכות הטיפוליות ו/או הכלכליות של לאבד סט מיישר שיניים בזמן התהליך, הפוסט הזה בשבילכם.

חשיבות העקביות ביישור שיניים שקוף

בין אם מדובר על יישור שיניים אינוויזיליין או כל סוג אחר של יישור שיניים שקוף (וגם בטכניקות מסורתיות יותר), גורם מפתח להצלחת הטיפול והשגת התוצאות הרצויות בפרק הזמן הרצוי הוא עקביות בשימוש בפתרון היישור. בשיטת Invisalign כל פלטת יישור מתוכננת בקפידה ובמדויק ליישם לחץ עדין ומדוד על השיניים, מה שבהדרגה מזיז אותן למקומן הרצוי והתקין.

לבישה קבועה ועקבית של המיישרים השקופים, בדר”כ 20-22 שעות ביום (למעט לאכילה וצחצוח שיניים, בגדול) מבטיחה כי השיניים המטופלות כל הזמן מתקדמות בהתאם לתכנית הטיפול האישית שנבנתה ע”י הרופא המטפל והמלווה.

מה לעשות אם איבדתם או שברתם פלטת יישור?

 • בלי פאניקה: לאבד פלטת יישור שיניים שקופה זה מתסכל ועשוי להיות מלחיץ בתחילה, אבל זה חשוב להישאר רגועים, לצד נקיטת פעולות מיידיות. התהליך הטיפולי שלכם עדיין עובד ויש מה לעשות כדי לחזור אליו במהירות.
 • צרו קשר עם הרופא המטפל: דבר ראשון אחרי שהבנתם שאיבדתם פלטה או שברתם אחת, צרו קשר עם רופא השיניים או האורתודנט המטפל שלכם. הגורם המקצועי יבין באיזה שלב בטיפול אתם נמצאים ויוכל להמליץ על דרך הפעולה הטובה ביותר ובמקרה הצורך להזמין במהירות פלטה חדשה.
 • עוברים לסט הבא: צעד ראשון נוסף שלא אחת נוקטים בו במקרה של אובדן פלטת אינוויזיליין הוא פשוט לנסות לעבור לסט הבא בתור של פלטות היישור, בין אם כי הן כבר ברשותכם ובין אם הרופא המטפל יעביר לכם אותן בהקדם. אלא אם איבדתם את הפלטה ממש בתחילת השימוש בפלטת היישור הנוכחית שלכם, יש סיכוי לא רע שתוכלו לעבור לסט הבא בקלות יחסית וכך הטיפול שלכם לא ייעצר או ייפגע. במקרה שהפלטה אבדה בתחילת מחזור השימוש בה, אפשר גם לחזור אחורה לפלטה הקודמת עד לקבלת פלטת חלופית.
 • אם צריך, מזמינים פלטה חלופית: איבדתם פלטה ואתם עוד לא יכולים לעבור לבאה בתור, השתמשו בינתיים בפלטה הקודמת אבל אל תהיו הרבה זמן ללא פלטת יישור כלל. אם צריך – ובמקרים רבים לא צריך כי אפשר לקפוץ לפלטה הבאה כאמור – אז מזמינים ייצור של פלטה חלופית. זה יעלה עוד כסף, אבל ישמור עליכם בדרך הנכונה בטיפול ולא יאט או יפגע בהתקדמות. תלוי במקרה ובנסיבות, לפעמים גם אין חיוב על הזמנת פלטה חלופית – התייעצו עם הרופא המטפל שלכם.

מניעת אובדן עתידי של פלטת יישור שיניים שקוף

כדי לצמצם את הסיכון לאבד פלטת יישור שיניים בעתיד, נסו ליישם את ההמלצות הבאות כאמצעי זהירות והתנהלות נכונה יותר:

 • בעת הסרת הפלטות, תמיד אחסנו אותן בקייס הייעודי שלהן.
 • הימנעו מעטיפת הפלטות במפיות או נייר בזמן האוכל או הסרה רגעית שלהן, כי בקלות תוכלו להשליך אותן לפח בטעות.
 • היו מודעים היכן אתם מניחים ושמים את הפלטות בזמן האכילה, צריכת משקאות או צחצוח שיניים, אל תניחו אותן בצד ללא מחשבה וכלאחר יד.

כשאתם עוברים תהליך יישור שיניים שקוף במרפאה איכותית, מקצועית ושירותית, גם אם יקרה מקרה ותאבדו פלטה, יש לכם גב ואתם לא לבד, יחד נמצא את הפתרון המתאים והנכון ביותר עבורכם!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יצירת קשר
close slider

  צרו עמנו קשר

  נגישות