אילו טיפולי הלבנת שיניים באמת עובדים ואילו לא?

היי חברים, כאן ד”ר אילן הכט והיום אני רוצה לתת לכם כמה טיפים והסברים על הלבנת שיניים.

מה באמת עובד בטיפול הלבנת שיניים ומה לא?

כולנו מכירים משחות שיניים או ערכות הלבנה עם הבטחה שהן יעזרו לכם להלבין את השיניים, אבל האם באמת זה מלבין ואם כן אז איך זה עובד… בואו נבדוק את זה.

קודם כל בואו נבדוק את המשחות שמבטיחות להלבין לנו את השיניים ואחר כך נבדוק כמה מהערכות המלבינות שאפשר לקנות באינטרנט או בסופר ונעשה ניסוי קטן על שניהם.

משחת שיניים עם הבטחה להלבנת שיניים, מורכבת מחומרים שונים, אך החומר העיקרי הוא: “הידרוגן סיליקה” ו”פלואוריד“. החומר הזה הוא ממש לא מלבין, אלה הוא חומר אברסיבי שמנקה את הלכלוך של השיניים שלנו. אתן לכם דוגמה, אם יש לכם חלון מלוכלך עם כתמים, כדי לנקות אותו טוב באמת תצטרכו חומר אברסיבי שיוריד את כל הלכלוך והכתמים מהחלון. אותו דבר קורה עם השיניים שלנו. כל שן שלנו בנויה משכבות, החיצונית יותר בשם אמייל, היא כמו החלון, שקופה. השכבה שנייה בשם דנטין, היא השכבה שנותנת את הצבע לשיניים שלנו.

האם משחות שיניים באמת מלבינות?

חברים, החומר היחיד שמלבין את השיניים שלנו הוא פרוקסיד (מי חמצן).

משחות שיניים שגם מלבינות שיניים רק מנקות טוב יותר את השיניים אבל בשום אופן לא מלבינות, כי פשוט אין בהן חומר בשם פרוקסיד. בנוסף שימוש לאורך זמן במשחות מסוג זה, עלול גם לגרום נזק לשכבת האמייל של השן משום שהחומר שנמצא בהם אברסיבי מידי.

בואו נעבור לערכות ההלבנה שגם הן מבטיחות להלבין לכם את השיניים. כאמור ניתן להלבין את השיניים רק אם קיים בהם הפרוקסיד (מי חמצן). בערכות ההלבנה הללו, אין מרכיב פעיל של פרוקסיד ולכן חברים זה למעשה בזבוז כסף שלכם. בואו נראה מה קורה עם ערכת הלבנה שכן מכילה פרוקסיד כמרכיב פעיל.

איך מבצעים הלבנת שיניים כמו שצריך?

לסיכום, הדבר הכי נכון עבורכם זה לגשת לרופא שיניים כדי לבצע הלבנה כמו שצריך עם חומר פעיל של פרוקסיד כדי לקבל תוצאות אמתיות. הרופא שלכם ידע מהי השיטה הטובה ביותר, כדי שתקבלו תוצאות מקסימליות בלי לפגוע בשיניים שלכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יצירת קשר
close slider

    צרו עמנו קשר

    נגישות