מאיזה גיל מומלץ לעשות יישור שיניים שקוף?

חיוך אסתטי, סימטרי ויפה מייצר רושם חזק ואיכותי, לכן רבים כל כך מתעניינים בטיפולים ליישור שיניים, כאשר טיפול יישור שיניים שקוף הפך לפופולארי ולמבוקש ביותר בשנים האחרונות, הודות לתוצאות מעולות ולדיסקרטיות והנוחות של היישום עצמו. אך האם יש גיל מינימום ליישור שיניים ומאיזה גיל מומלץ לעשות יישור שיניים שקוף? צוות מרפאת הכט סמייל עם כל התשובות שיעזרו לכם להבין האם הטיפול מתאים לכם כעת או שכדאי לחכות עוד קצת.

שיניים לא ישרות וחיוך לא סימטרי אינם רק עניין אסתטי, במקרים רבים מצבים אלו יכולים לגרום לקשיים ובעיות בלעיסה, בדיבור ולפגיעה בבריאות הפה והחניכיים, לכן בהחלט יש מקום לתקן את הבעיה והטכנולוגיות הדנטליות כיום מספקות תוצאות מצוינות. אך באותה נשימה, בגילאים מסוימים השיניים נמצאות במצב דינמי יותר ויש גם אילוצים חיצוניים נוספים העשויים לפגוע או לתרום להצלחתו של תהליך טיפולי כמו יישור שיניים שקוף. מכאן שיש גילאים שבהם מוקדם מדי או פשוט פחות אידיאלי להתחיל טיפול שכזה וגילאים בהם ניתן להגיע לתוצאות טובות ועמידות יותר.

לצד האמור לעיל ולפני שניכנס להסבר המעמיק יותר מאיזה גיל מומלץ לעשות יישור שיניים שקוף, יש להבין שכיום המודעות לנראות השיניים עלתה והיא מתחילה כבר מגילאים הרבה יותר צעירים לעומת העבר, כך ששאלת הגיל היא קריטית במיוחד עבור לא מעט נערים ונערות.

האם יש תנאי סף לתהליך יישור שיניים שקוף?

בגלל שמדובר על הליך טיפולי בו באמצעות סדים שקופים ומותאמים אישית מיישרים לאט ובמדויק את השיניים, רבים חושבים שישנם תנאי סף מסוימים לתחילת התהליך. כך למשל, יש דעה רווחת – ומוטעית ברובה – שיישור שיניים שקוף מחייב שכל השיניים תהיינה שיניים קבועות (“שיני בשר”) ויש אנשם החושבים גם שיש לחכות עד שכל שיני הבינה תצמחנה. אך אלו הנחות יסוד שגויות ושאינן לפי ההגדרות הקליניות.

למעשה, הגדרות הטיפול מאפשרות להתחיל ולעשות יישור שיניים שקוף כבר בגיל 6-7, בלי תלות בנפילת ותחלופת כל שיני החלב כמובן.

אז בהתאם למה שכרגע אמרנו, האם ניתן להסיק שהגיל בו ניתן להתחיל טיפול סדים שקופים ליישור שיניים בוא גיל 6? ובכן, המציאות מורכבת יותר. בעוד שקלינית ועקרונית ניתן ליישם טיפול כבר מגיל 6, על פי רוב זה לא מומלץ ומשמעותית פחות פרקטי ואפקטיבי, גם כי השיניים עדיין מתפתחות ומתחלפות אך בעיקר כי מאוד קשה לגרום לילדים קטנים להרכיב את המיישרים השקופים למשך 22 שעות ביום, למשך כמה וכמה חודשים.

מה לגבי יישור שיניים שקוף לנערים ונערות?

במצבים בהם קריטי לבצע יישור שיניים מבחינה אורתודנטית וההעדפה היא לשימוש במיישרים שקופים ודיסקרטיים, זה ניתן לביצוע וליישום מבחינה קלינית ומעשית, כאשר ההמלצה היא לבצע את התהליך בגילאי 14-16. בגילאים אלו המטופלים עדיין נמצאים בתהליכי גדילה, כולל של הלסת והשיניים, לכן יש ליישם תשומת לב קפדנית להתאמת כוחות היישור מבלי לפגוע בהתפתחות השיניים וטיפולים בגילאים אלו מצריכים יותר זמן.

בנוסף, ביישור שיניים שקוף דרוש שיתוף פעולה מסיב מצד המטופלים והתמסרות רבה לטיפול ולהרכבת המיישרים, כאשר עבור נערים ונערות רבים זה קשה ליישום בפועל והם שוכחים להרכיב את המיישרים, מזניחים את שגרת הטיפול, מאבדים את סדי היישור וכן הלאה. כל אלו מעכבים ואף פוגעים ביעילות הטיפול וכל אובדן של סד יישור מצריך המתנה של לפחות 3 שבועות עד ייצור חדש, מה שגם יגרור נסיגה מהתקדמות היישור.

הגיל המומלץ בהכט סמייל – לאחר השירות הצבאי

הלכה למעשה, בהכט סמייל אנו ממליצים להתחיל טיפול יישור שיניים שקוף לאחר סיום השירות הצבאי ובסביבות גיל 20-21. זאת גם משום שבמרפאה אנו מטפלים עקרונית במבוגרים, כאשר האווירה במרפאת מבוגרים שונה ממרפאה בה מטפלים גם בילדים ונערים אך בעיקר מסיבות של יעילות הטיפול. בגילאים מוקדמים יותר יש לעיתים קושי לרתום את המטופלים הצעירים להתמסרות והקפדה על הטיפול ועם מטופלים בשירות צבאי קשה מאוד לתאם תורים ולנהל לו”ז טיפול מוקפד, מה שהכרחי להצלחת היישור.

בכל מקרה, אם אתם מעוניינים ביישור שיניים שקוף, בניהול מרפאה המתמחה בתחום זה, צרו קשר עם הכט סמייל ונראה האם אתם מתאימים להתחלת הטיפול.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יצירת קשר
close slider

    צרו עמנו קשר

    נגישות