ציפוי שיניים קומפוזיט: יתרונות, חסרונות וכיצד עובד התהליך?

שבר בשן הקדמית עשוי להיות מצב מלחיץ, ומובן למה. מדובר במצב לא נעים שמשפיע על חלל הפה ברמה האסתטית וברמה הפרקטית גם יחד. אבל אין סיבה לחשוש. תיקון שבר בשיניים הקדמיות יכול להתבצע בצורה פשוטה ומידית: על ידי ציפוי שיניים. ציפוי שיניים הוא למעשה פרוצדורה שבמהלכה חומר מלאכותי מודבק לחזית השן ולמעשה משלים את החלקים החסרים או משפר את המראה הנוכחי של השיניים.

שני החומרים הנפוצים ביותר לציפוי שיניים הם ציפוי קומפוזיט וחרסינה. לכל אחד מהחומרים יש את היתרונות והחסרונות שלו, ועם עבודת ציפוי מקצועית, שניהם יכולים להחזיר לכם את החיוך המושלם. ובכל זאת, אחד ההבדלים המשמעותיים ביותר בין השניים הוא המידיות של העבודה. בעוד ציפוי קומפוזיט, שהוא חומר מורכב, מתבצע בפגישה אחת, החרסינה מיוצרת במעבדה על ידי טכנאי שיניים. על כן, הציפוי יושלם רק לאחר מינימום שתי פגישות לפחות.

ציפוי שיניים קומפוזיט

ציפוי הקומפוזיט הוא למעשה שכבה דקה בעובי של 0.3 מילימטרים עד מילימטר אחד. הקומפוזיט הוא חומר מרוכז המופק משרף ומשמש גם למילוי שיניים. את ההדבקה של הציפוי מבצעים באמצעות דבק חזק במיוחד. הקומפוזיט הוא חומר עמיד מאוד שאינו נוטה להתנתק ממקומו או להישבר.

לעומת ציפוי החרסינה, ציפוי שיניים קומפוזיט הוא קל יחסית לתיקון ולחידוש במקרה של שחיקה או שבירה, זאת בשל העובדה שניתן לתקן אותו באופן נקודתי, מבלי להחליף את הציפוי כולו. במקביל, הקומפוזיט רגיש יותר לשינויי צבע, משום שהוא סופג פיגמנטים כמו השיניים, לכן נדרש טיפול מעקב (פוליש) פעם בשנה. לעומת חרסינה שיותר עמידה לכתמים.עם זאת, מדובר בפתרון זול יותר. ד’’ר הכט מאפשר לנו להגיע לאותו רמת אסתטיקה כמו החרסינה, כמו למשל לציפוי שיניים בודדות. כמובן, לא מדובר בחוק בל יעבור, וניתן לבצע ציפוי לכל קשת השיניים בקומפוזיט ולצפות שיניים בודדות בחרסינה.

הליך ציפוי השיניים

בתחילת התהליך יבוצע ניקוי יסודי של השן שתעבור את הציפוי. הניקוי מתבצע באמצעות אבן ספוג ורצועת כרסום. מדובר בתהליך הכרחי כדי לוודא מה צבעה הטבעי של השן, שעשויה להיות מכוסה באופן שיסווה את הצבע שלה. השלב הבא הוא קביעת צבע הציפוי כך שיתאים באופן מושלם לשן.

לאחר אלחוש האזור המטופל ובידודו, תונח חומצה על אמייל השן. לאחר שטיפה במים האמייל מיובש, והדבק מונח באזור. באמצעות מזרק מיוחד שמפיק אוויר יוצרים תגובה של פוטו-פולימרזציה ולאחר מכן מוסיפים את הקומפוזיט. מעל הקומפוזיט עצמו מונח חומר איטום, ולבסוף תהליך זיגוג סופי. הציפוי צפוי להישאר עמיד לפחות חמש שנים, ולעתים אף עד עשר שנים.

כשמדובר ברפואת שיניים אסתטית חשוב ללכת על הטוב ביותר. כאן בהכט סמייל תוכלו ליהנות מהטיפולים המתקדמים יותר שיחזירו לשיניים שלכם את המראה האסתטי.

צרו איתנו קשר כדי לקבוע את הפגישה הבאה שלכם. אצלנו השיניים שלכם יטופלו בידיים טובות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יצירת קשר
close slider

    צרו עמנו קשר

    נגישות