המדריך המלא לחיוך בלי בושה

חיוך יפה, סימטרי, אסתטי ותקין לא רק משדרג ומשפר את ההופעה כלפי חוץ אלא גם נותן בוסט לביטחון העצמי ולתחושת האהבה העצמית והרווחה העצמית שלנו. אך ממש לא לכולם יש חיוך מושלם או אופטימאלי באופן טבעי וישנם מגוון רחב של גורמים הגורמים לבעיות בחיוך.

למרבה המזל, הרפואה הדנטלית האסתטית יודעת היום להציע ולספק פתרונות רבים ומותאמים אישית לשיקום ותיקון החיוך, בין אם מדובר על בעיה מבנית-מכאנית, בעיה הנובעת מטראומה או נזק לשיניים, בעיות שחיקה וכן הלאה. כך שגם אתם ואתן לגמרי יכולים לקבל חיוך מלא, איכותי ואסתטי ולחייך לעצמכם ולעולם ללא בושה – הנה המדריך המלא לחיוך בלי בושה מבית מרפאת הכט סמייל.

מה עשוי לגרום לנו להתבייש בחיוך שלנו?

כאמור, יש שלל בעיות חיוך שאנשים מכל הסוגים והמינים סובלים מהם וברובם המוחלט אפשר בהחלט לטפל ולהגיע לתוצאות מעולות. בעיות חיוך יכולות לגרום לבעיה דנטלית תפקודית או אף רפואית ומצד שני או בנוסף יכולות להיות במהותן בעיות אסתטיות – כך או כך, אפשר וכדאי לטפל בזה! הנה כמה דוגמאות נפוצות לבעיות ודברים העשויים לגרום לאנשים להתבייש בחיוך שלהם:

כתמים בשיניים או צבע לא אחיד לשיניים

כאשר יש על השיניים הקדמיות כתמים שונים ו/או כאשר שיני החיוך אינם בצבע וגוון אחיד, זה בהחלט יכול לפגוע במראה ואסתטיות החיוך ולגרום לאנשים להתבייש לחייך.

 • גורם: היגיינת דנטלית לא טובה, צריכה גבוהה של קפאין, עישון ושימוש במוצרי טבק, צריכה משקאות ומזונות מסוימים.
 • פתרון: הלבנת שיניים מקצועית ותחת תנאים רפואיים מפוקחים, עם חומרים יעילים ומאושרים וטכנולוגיות מתקדמות.

שיניים עקומות או שלא במקומן הנכון בפה

אחד המרכיבים החשובים לחיוך אסתטי ואיכותי הוא סימטריה, כאשר כל השיניים בגודל, מיקום ויחס סימטרי, הן ישרות, ללא רווחים גדולים או קטנים מדי וכל השיניים הקדמיות נמצאות במקומן התקין והנכון. שיניים עקומות הן בעיה מאוד נפוצה ויש היום טיפולים מאוד טובים ומגוונים להשגת תוצאות מעולות.

 • גורם: גנטיקה, צמיחה לא תקינה של השיניים, מבנה לסת לא תקין, מציצת אצבע תכופה ומתמשכת, אובדן שיניים מוקדם.
 • פתרון: טיפול רפואי מותאם אישית ומפוקח של יישור שיניים. יש היום טכניקות אורתודנטיות מתקדמות ורבות מאוד, להתאמה אישית של הטיפול מבחינת עלות, מצב קליני, תוצאות רצויות, זמן הטיפול וכן הלאה. למשל יישור שיניים שקוף אינוויזיליין שהפך פופולארי מאוד בשנים האחרונות.

שיניים חסרות

בדומה לסעיף הקודם ואף ביתר שאת, כאשר יש שן שחסרה בחיוך, זה בהחלט יוצר מראה שקשה להישאר אדישים אליו ואנשים עם בעיה זו בדר”כ יתביישו לחייך.

 • גורם: מחלות שיניים הגורמות לפגיעה מהותית בשן, מחלות חניכיים, טראומה/תאונה וגם גנטיקה דנטלית לא טובה.
 • פתרון: תהליך כירורגי מתקדם ומותאם אישית של הרכבת שתלים דנטליים כחלופה אסתטית, קבועה, מתפקדת ואיכותית לשיניים החסרות. לחלופין אם רק חלק מהשן חסר, אפשר להרכיב השלמה מיוחדת וייעודית או להדביק ציפוי שיניים עמיד ואיכותי למראה טבעי ושלם.

חיוך חושף חניכיים – Gummy Smile

מצב נפוץ מאוד הוא שבזמן חיוך יש חשיפת יתר של החניכיים העליונות, מה שיוצר חיוך פחות אסתטי ואשר אנשים רבים מתביישים בו.

 • גורם: מבנה לסת, נסיגת חניכיים, מחלות חניכיים, גנטיקה דנטלית, שפה עליונה קצרה/קטנה, שיניים עליונות כלואות.
 • פתרון: רק מגיל 16 – טיפול לייזר להארכת כותרות השיניים, ניתוח גאמי סמייל למקרים מורכבים וקשים יותר, ציפויי חרסינה או למינייט לשיניים, טיפולי יישור שיניים.

אבנית עודפת

כאשר יש הצטברות אבנית משמעותית על השיניים, זה אכן יכול להשפיע לרעה על מראה החיוך וליצור מראה חיוך לא בריא ולא אסתטי.

 • גורם: היגיינה דנטלית לוקה בחסר, חוסר הקפדה על טיפולי שיננית קבועים, גנטיקה, אכילת מזונות מסוימים.
 • פתרון: טיפולי שיננית תקופתיים ושגרתיים או סדרת טיפולים מיוחדת למקרים קשים. יתכן ויהיה גם צורך בטיפול הלבנת שיניים להגעה לתוצאות אופטימאליות.

רווחים גדולים מדי בשיניים

בדומה לשיניים עקומות ולגאמי סמייל, חיוך עם רווחים גדולים ונראים לעין בין השיניים הקדמיות הוא פחות אסתטי ומושך ויוצר מראה לא בריא של השיניים.

 • גורם: גנטיקה, מבנה לסת, טראומה, אובדן שיניים מוקדם מדי, התפתחות לסת לא תקינה.
 • פתרון: טיפולי אסתטיקה דנטלית ואורתודנטיה ליישור שיניים והחזרתן למקום הנכון, כולל בצמצום הרווחים עד להגעה למבנה מנשך תקין.

השפעה על בטחון עצמי ובריאות דנטלית

כאמור, חיוך לא תקין הוא בעיה אסתטית אשר יש לה השלכות ומשמעויות גם מבחינה אסתטית נטו והשפעה על בושה מחיוך ופגיעה בביטחון העצמי אך יכולות גם להיות לכך השלכות על בריאות הפה והשיניים.

החיוך הוא אלמנט מרכזי ובולט בפנים שלנו ומשה ושבאופן טבעי כל אדם רואה ובוחן כאשר הוא נפגש עם אחרים. לכן זה הגיוני שחיוך לא אסתטי ולא תקין יפגע בביטחון העצמי ואף יעורר בושה ואי נוחות לחייך בנוכחות אנשים. גם במתבגרים וצעירים וגם במבוגרים. הוכח שוב ושוב שבעיות אסתטיות דנטליות פוגעות, אפילו מהותית, בתחושת הביטחון וההערכה העצמית.

מבחינת פגיעה בבריאות הדנטלית, בעיות מבניות ומכאניות במבנה החיוך יכולות לגרום למנשך לא תקין, לצמיחה לא תקינה של השיניים, לבעיות חניכיים, לפגיעה בעצמות הלסת והפנים ולהגביר את הסיכון לחורים בשיניים ואף מוות של שיניים.

מכאן שטיפול באסתטיקת השיניים ושיקום החיוך גם תורמים לביטחון עצמי ולהעלמת הבושה לחייך וגם תורמות לבריאות השיניים והפה הכוללת ולכן חשוב מאוד לא להזניח זאת ולהכיר את האפשרויות המעולות והמגוונות שרפואת השיניים האסתטית מציעה כיום.

לפרטים נוספים אודות טיפולים לתיקון ושיקום החיוך, פנו למרפאת הכט סמייל וקבעו פגישת ייעוץ ואבחון ראשונית – טיפולי שיניים אסתטיים מתקדמים ומותאמים אישית!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יצירת קשר
close slider

  צרו עמנו קשר

  נגישות