מהן השיטות הנפוצות לטיפול בחיוך חושף חניכיים?

יש סיבות רבות מדוע אנשים אינם מרוצים מהחיוך שלהם, אך בהחלט אחת הסיבות הנפוצות היא חיוך חושף חניכיים, מה שנקרא לפעמים גם “גאמי סמייל”. כבר סקרנו את הנושא של סוג חיוך זה ומדוע התופעה קורית אצל הרבה אנשים, היום נתמקד בשיטות הנפוצות לטיפול בחיוך חושף חניכיים, במה עובד ומה פחות נותן מענה ממשי לבעיה.

חיוך חושף חניכיים יכול להיות הבעיה המרכזית באסתטיקת החיוך שלכם ובנוסף הוא יכול להתבטא לצד בעיות נוספות כמו שיניים עקומות ולא סימטריות, מנשך קדמי או אחורי מדי וכיוצא באלו. התאמה אישית של הטיפול למאפיינים הפרטניים של כל חיוך ופה, יחד עם התקדמות טכנולוגית מהותית בתחום, מאפשרות כיום להגיע לתוצאות טובות מאוד בשיפור ותיקון מצבי גאמי סמייל ושאר בעיות אסתטיות ומבניות של החיוך.

הטיפול תלוי באבחון ובמקור הבעיה

אפילו שתיקון וטיפול בחיוך חושף חניכיים הוא טיפול דנטלי אסתטי בעיקר, אין שיטה אחת המתאימה לכל המקרים ואשר תמיד תספק את התוצאות הטובות (או הגרועות) ביותר. יש חשיבות מכרעת להתאמה אישית. יש כמה וכמה אפשרויות טיפול בגאמי סמייל, כאשר בחירת אפיק הטיפול האידיאלי והמתאים ביותר תלויה מאוד באבחון הפרטני ובמקור לבעיה.

כך, ישנם מצבים, כמו שיניים קטנות מאוד, בהם ניתן לטפל באמצעות לייזר או אפילו ניתוח לחיוך חושף חניכים ולחלופין ישנם מצבים המצריכים התערבות אורתודנטית שונה כמו יישור שיניים שקוף או בכלל פתרון אסתטי של הרכבת ציפויים על השיניים הקדמיות. חייבים לבצע אבחון מקיף ומקצועי ולהתאים אישית את הטיפול הנבחר.

טיפולים נפוצים ויעילים לחיוך חושף חניכיים

  • טיפול לייזר: באמצעות מכשור לייזר ייעודי ומדויק, מבצעים הארכה לכותרות השיניים, מה שיוצר הפחתה ניכרת לעין בחשיפת החניכיים בזמן חיוך. מתאים לרוב למצבים קלים ומינימליים יותר ואפשר לראות תוצאות כבר בטיפול אחד של כשעה וזמן החלמה של כ-48 שעות.
  • ניתוח: ניתוח גאמי סמייל מיועד למקרים יותר מורכבים וקשים של חיוך עם חשיפת יתר של החניכיים העליונות, למשל עם הלסת העליונה מוגדלת מדי. בניתוח מבצעים הליך להבלטת השפה העליונה החוצה ותיקון מיקום הלסת. יש הכנה נדרשת וזמן התאוששות והחלמה של לפחות 10 ימים.
  • יישור שיניים אורתודנטי: ישנם מקרים בהם חיוך חושף חניכיים נגרם בכלל כתוצאה מבעיה מבנית ביישור ו/או בסימטריה של השיניים. טיפול יישור שיניים מפעיל כוח הדרגתי ומפוקח על השיניים כדי להזיז אותן למקום הנכון שלהן, לאורך כמה וכמה חודשי טיפול. זה בהחלט יכול ליצור תוצאות משמעותיות וחיוביות גם לגבי תיקון גאמי סמייל – מרים את המנשך למעלה ומשנה את מראה החיוך. אפשר היום ליישם טיפול דיסקרטי, מותאם אישית ויעיל במיוחד, עם מיישרי שיניים שקופים.
  • ציפויי חרסינה / למינייט: בחלק מהמקרים הפתרון הנכון והיעיל ביותר יהיה להרכיב על השיניים הקדמיות העליונות ציפוי חרסינה ייעודי, כך נוצר מראה סימטרי, אסתטי ובריא של השיניים ואפשר בהחלט גם לטפל במצבים של חיוך חושף חניכיים, כי הציפוי יוצר מראה של שן גבוהה וגדולה יותר וכך מצטמצמת חשיפת החניכיים.

טיפולים פחות יעילים לחיוך חושף חניכיים

לצד השיטות הנפוצות לטיפול בגאמי סמייל, חשוב להכיר גם שיטות נפוצות אחרות, אך שאינן יעילות במיוחד או שבחלק מהמקרים לא מספקות מענה טיפולי אמיתי וארוך טווח לתופעה.

הכוונה כאן היא בעיקר לטיפולי בוטוקס לטיפול בחיוך חושף חניכיים. בהליכים אלו, מזריקים בוטוקס לשפה העליונה, מה שמנטרל את יכולת התנועה שלה ולכן משנה את החיוך ומונע את חשיפת החניכיים העליונות בעת חיוך. קריטי להבין שזהו מענה זמני וחלקי בלבד, רק לתקופה של כשישה חודשים וגם אין כאן שום טיפול פיזי ומכאני במהות הבעיה. בנוסף, החיוך עשוי להיראות מוזר ולא טבעי, כי הבוטוקס לא מאפשר חיוך טבעי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יצירת קשר
close slider

    צרו עמנו קשר

    נגישות