האם צריך לטפל בחיוך עם יותר מדי חניכיים

חיוך החושף יותר מדי חניכיים, מצב הידוע גם בשם גאמי סמייל (Gummy Smile) הוא מצב שאנשים רבים סובלים ממנו ואשר נובע מגורמים שונים, שעל רובם כמובן שאין לנו שליטה. מן הסתם לכל אחד ואחת יש חיוך ייחודי ואישי, אך בהחלט ישנם אנשים והורים המוצאים את עצמם שואלים שאלות לגבי האסתטיקה והתפקוד של החיוך שלהם ושל יקיריהם.

מדובר על מצב בו חלק גדול יחסית של החניכיים, בעיקר העליונות אך גם התחתונות, חשוף בזמן שאדם מחייך. בפוסט זה צוות הכט סמייל, המתמחה בין היתר בטיפולים לתיקון גאמי סמייל, צולל להיבטים הרפואיים והאסתטיים של חיוכים חושפי חניכיים ובעיקר נתמקד הפעם בשאלה האם צריך לטפל במצב זה.

האם מדובר על בעיה אסתטית או בעיה רפואית-תפקודית?

ראשית כל, יש לבחון האם מצב של גאמי סמייל מהווה רק בעיה אסתטית או האם ישנם מקרים בהם מבנה החיוך, השיניים והלסת גם הופכים לבעיה רפואית או תפקודית של השיניים והלסת. ובכן, הביטויים הרבים והמגוונים של סוג חיוך זה יכולים בהחלט להיות שילוב של בעיות אסתטיות ורפואיות.

כך, יש אנשים שבפועל יש להם גאמי סמייל במידה מועטה יחסית והם לא חשים עם זה שום בעיה אסתטית ובמקרים רבים (המקרים הקלים יותר כמובן) גם לא מדובר על בעיה המפריעה לתפקוד תקין של השיניים ועל משהו המגביר סיכון לפגיעה בחניכיים או בשיניים.

מנגד, יש מצבים ואנשים של גאמי סמייל אשר המצב גורם להפרעה אסתטית אישית חמורה מאוד וממש מונע מאנשים לחייך וישנם גם מצבים בהם חשיפת היתר של החניכיים הופכת לבעיה רפואית המגבירה את הסיכון למחלות חניכיים, לנזק לשיניים ולפגיעה בתפקוד השיניים.

שיקולים אסתטיים

אנשים רבים בוחנים טיפול בחיוך חושף חניכיים בעיקר מסיבות אסתטיות וקוסמטיות, וזה מקובל וכמובן בסדר גמור. אנשים אלו עשויים לחוש אי נוחות ומודעות מתמדת לחשיפת היתר של החניכיים בעת חיוך ולהרגיש בושה וקושי רגשי סביב מראה החיוך.

היבטים רפואיים פוטנציאליים

במקרים מסוימים, גאמי סמייל יכול כאמור להיות סמן או זרז לבעיות בבריאות הפה, למשל התפתחות לסת לא תקינה בילדים ונוער, גדילת שיניים לא תקינה, בעיות מנשך ומבנה שיניים לא סימטרי ולא תקין שיכול לפגוע בשמירה על היגיינת הפה ואז לעוד בעיות.

לטפל או לא לטפל: האם זה חובה?

נציין מיד כי טיפול בגאמי סמייל אינו חובה ברוב המקרים, בוודאי כאשר עיקר הבעיה היא אסתטית ולא תפקודית או רפואית. במקרים בהם מדובר על משהו אסתטי במהותו, גם לפי בדיקת והמלצת רופא שיניים, ההחלטה האם לטפל בחיוך היא רק על בסיס הרגשה והעדפות אישיות של המטופל או המטופלת ובהתאם לאופן בו המצב משפיע על איכות החיים.

זה מאוד אישי וסובייקטיבי. יש כאלו ש”התרגלו” לחיוך שלהם ומחליטים להישאר עם החניכיים החשופות ויש אחרים שזה מאוד יפריע להם. כל החלטה היא תקינה ולגיטימית. למרבה המזל, עולם רפואת השיניים הדנטלית יודע כיום לתת פתרונות מעולים ומותאמים אישית לגאמי סמייל ולטיפולי חניכיים אחרים, עבור אלו שזה כן מפריע להם ובוחרים לעבור טיפול.

החלטתם לטפל? מגוון טיפולים מתקדמים ומותאמים אישית בהכט סמייל

אם החלטתם שאתם רוצים לטפל בגאמי סמייל ולקבל חיוך סימטרי, אסתטי וכמו שאתם חולמים עליו, במרפאת הכט סמייל מוצעים ומבוצעים בהצלחה מוכחת מגוון טיפולי חיוך חושף חניכיים מתקדמים, איכותיים ובהתאמה אישית מלאה, על בסיס בדיקות רפואיות מדויקות ושימוש בטכנולוגיות הדנטליות המובילות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יצירת קשר
close slider

    צרו עמנו קשר

    נגישות