האם תהליך יישור שיניים שקוף כולל כאבים?

היות ויישור שיניים שקוף הוא טיפול חדשני יחסית, נשאלת השאלה: האם הוא כרוך בכאבים? כמו כן אם ישנם כאבים כדאי לדעת מתי הם צפויים להופיע, איך מטפלים בהם ולמה צריך לשים לב. לשם כך אנו כאן, עם כל התשובות לשאלות שלכם.

כאבי שיניים הם מסוג הכאבים שרובנו היינו רוצים להימנע מהם, לכן כאשר עומדים לפני טיפול מורכב כמו יישור שיניים שקוף, אחד הנושאים אשר יותר מטרידים את המטופלים הוא האם הטיפול יהיה כרוך בכאבים. רגע לפני שאנו עונים, הנה כמה פרטים על הטיפול.

יישור שיניים שקוף – מה זה בכלל? 

יישור שיניים שקוף, המוכר גם בשם אינויזליין (Invisalign), נחשב לאחת משיטות היישור המתקדמות ביותר בתחום רפואת השיניים. היישור מתבצע על ידי פלטה שקופה ונחשב לפתרון אמין ואיכותי למטופלים שלא רוצים להתפשר על האסתטיקה. שיטת טיפול זו כוללת שלבי טיפול שונים. בעזרת תוכנת מחשב הרופא מבצע הדמיית מחשב של השיניים ונקבעת תכנית טיפול מסודרת. במהלך הטיפול על המטופל להחליף כמה פלטות שקופות בהתאמה לשלבים השונים של הטיפול, כאשר כל פלטה משמשת להחלפת קודמתה בתור.

אז האם יישור שיניים שקוף כולל כאבים?

חשוב לזכור שאינויזליין זהו יישור שיניים לכל עניין ודבר, מהות הטיפול היא הזזת שיניים ולכן צפויים גם כאבים או תחושת אי נוחות. עם זאת לעומת טיפולי יישור שיניים אחרים בטיפול זה יש פחות כאבים מכיוון שמיישרים כל שן בפרד ואין רסן שמחבר בין השיניים. הטיפול כולל ייצור סדרת פלטות שקופות לשלבים שונים של התהליך, אחת לתקופה המטופל מחליף בין הפלטות ובזמני התחלופה הוא עשוי לחוש רגישות על השיניים שתמשך בין שלושה לארבעה ימים.

לא כאב, רגישות

על פי רוב, יישור שיניים שקוף של אינויזליין אינו כרוך בכאבים אלא יותר ברגישות בשיניים, זאת בשל העובדה שבמהלכו פועלים להזיז את השיניים ממקומן כדי ליישר אותן. כמו כן גם הפלטה השקופה עצמה אינה אמורה לגרום לאפטות בפה או לפציעות בלחיים ושפתיים. מתי צריכה להידלק אצלכם נורה אדומה? במידה ואתם סובלים מכאבים שנמשכים יותר מ- 7 ימים, מומלץ כי תפנו לבדיקת רופא בהקדם, שכן זהו סימן שמשהו אינו כשורה. על הרופא לבדוק את הלחץ בשיניים ולוודא שלא נגרם נזק לשיניים שלכם.

את יתרונות הטיפול תראו בעצמכם

ליישור שיניים שקוף ישנם המון יתרונות, ביניהן כמובן היתרון המרכזי והוא טיפול ללא כאבים ותחושות לא נעימות. מלבד יתרון זה, הפלטות שקופות ולכן לא יפריעו לשגרת החיים שלכם ולא יפגמו באסתטיקת הפה שלכם. הטיפול עצמו מותאם אישית למבנה הפה והחניכיים שלכם והגשר ניתן להסרה בקלות כך שתוכלו לאכול, לשתות ולצחצח שיניים בכל עת. כמובן שמאפיינים אלו אינם פוגמים ביעילות של הטיפול, זהו טיפול שידוע ביעילותו והתוצאות נראות תוך זמן קצר. 

כדי להבטיח שהטיפול ישיג את התוצאות הרצויות יש לפנות למרפאת שיניים בעלת מוניטין וניסיון ולה כל הידע, הכלים והאמצעים בדרך לספק לכם את טיפול יישור השיניים המתקדם, המקצועי והמותאם ביותר עבורכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יצירת קשר
close slider

    צרו עמנו קשר

    נגישות