יישור שיניים למבוגרים

שיעור המבוגרים שבוחרים ליישר את שיניהם רק הולך וגדל ככל שחולפות השנים, ועם הטכנולוגיה שרק מתפתחת בתחום, אין שום סיבה להקדים: כיום כל אחד בכל גיל יכול ליישר את שיניו ביעילות וללא הפרעה לשגרת החיים.

בעוד שבעבר הייתה יותר נטייה להשלים בעל כורחנו עם מה שהטבע חילק לנו, בעידן המודרני אנו הרבה יותר מודאגים מהמראה שלנו, קל וחומר ממראה השיניים שלנו. הסוגים השונים של פתרונות יישור לשיניים מעמידים בפני המבוגרים אפשרויות בחירה שלא היו קיימות כשהם היו ילדים. כל אפשרות מציעה יתרונות וחסרונות מהיבטים שונים החל במראה ועד המחיר.

לא צריך להתבייש, אפשר ליישר שיניים בכל גיל

אם יש לכם שיניים עקומות, רווחים בין השיניים או שיניים צפופות מדי ועד היום לא טיפלתם בכך, אין שום סיבה שלא תעשו זאת בגיל מאוחר. כיום ישנם סוגים שונים של פתרונות כך שגם מבוגרים יכולים למצוא לעצמם את סוג הטיפול המתאים. הטכנולוגיה שקיימת כיום בתחום מעניקה אפשרויות בחירה רבות ומגוונות, כך שניתן לטפל בסוגים שונים של בעיות בדרכים מגוונות. ההחלטה על הטיפול המתאים תתבצע אצל רופא שיניים שיעודה ליישר את השיניים לפי סוג ומבנה הפנים כך שהחיוך תהייה הרמוני

סוגים שונים של פתרונות יישור שיניים למבוגרים

ישנם פתרונות יישור שיניים שונים ומגוונים, כך שאם התביישתם להרכיב גשר קונבנציונלי ליישור שיניים, היום לא בהכרח תצטרכו. יש לכך חלופות הרבה פחות בולטות. עם זאת יש לציין כי שיטת היישור נקבעת בהתאם לסוג הבעיה עמה מתמודדים. בין השיטות הנפוצות ליישור שיניים:

גשר ליישור שיניים

שיטה זו נחשבת לנפוצה ולוותיקה מכולן. בשיטה זו מדביקים על השיניים סמכים, מעין “קוביות” שמחוברות זו לזו על ידי חוטים דקיקים וגומיות מיוחדות. הגומיות מאפשרות לשלוט באופן יישור השיניים, למתוח ולשחרר במידת הצורך, להפעיל לחץ ודחיפה במקומות אחרים, לסובב ולהטות את השן וכן הלאה. בתום התהליך השיניים מתיישרות באופן הרצוי.

גשר שקוף

יישור שיניים שקוף פועל על אותו העיקרון כמו הגשר הרגיל אך במקום להתקין קוביות, חוטים וגומיות ממתכת הרופא ישתמש ברכיבים שקופים או אפילו צבעוניים.

סדים שקופים

אפשרות זו מבטלת את המבנה הקבוע על השיניים ומציעה מבנה נשלף ושקוף. תכנית הטיפולים של סדים שקופים דורשת החלפת פלטה אחת לכמה שבועות בהתאם לתכנית הטיפול. הטיפול כולל סט של פלטות נשלפות בהן נעשה שימוש בכל אחד משלבי הטיפול עד להשגת היישור הרצוי.

גשר לינגואלי

בניגוד לגשר שמותקן על פני השיניים סוג זה מותקן בחלקן הפנימי ולכן הוא נקרא גם “גשר בלתי נראה”. במידה ואתם מרגישים מבוכה או חשים שטיפול היישור יפגע לכם באסתטיקה בגיל מבוגר, זו גם אפשרות. יש לציין שלעומת השיטות האחרות שקיימות שיטה זו דורשת התמחות מיוחדת ולא כל רופאה שיניים מוצא לנכון לעשות בה שימוש.

שיטת אינויזליין ליישור שיניים

שיטה זו נחשבת לאחת היעילות ביותר, במיוחד עבור מבוגרים שחשים נבוכים מגשר על השיניים. מדובר ביישור שיניים באמצעות פלטה שקופה שמאפשרת למטופלים בטווח רחב של גילאים לעבור טיפול מקצועי מבלי להתפשר על האסתטיקה של חלל הפה. בחירה בגשר שקוף היא הרבה יותר נעימה וידידותית במיוחד למבוגרים, ונחשבת לאחת המתקדמות בתחום רפואת השיניים. שיטת אינויזליין עושה שימוש בהדמיית מחשב של חלל הפה אשר באמצעותה הרופא מכין תכנית טיפולית ויוצר סדרה של פלטות שקופות בהתאמה. הפלטות מתחלפות לאורך הטיפול כאשר כל פלטה מחליפה או קודמתה.

גם אם אתם מבוגרים אינכם חייבים להתפשר על החיוך שלכם. פנו אלינו שנוכל להתאים את שיטת הטיפול המקצועית והטובה למבנה הפה ולבעיית השיניים שלכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יצירת קשר
close slider

    צרו עמנו קשר

    נגישות