האם היישור שיניים יישאר לתמיד?

עברתי טיפול של יישור שיניים, האם השיניים שלי יתעקמו שוב בעתיד? האם היישור הוא קבוע? והאם צריך לבוא לבדיקות מעקב לאחר תקופה מסוימת? כל אלו ועוד הן שאלות נפוצות לפני ואחרי טיפול יישור שיניים. לפניכם התשובות.

בין אם עברנו תהליך של יישור שיניים ובין אם לא, השיניים שלנו זזות במהלך כל החיים. הסיבה לכך היא שאנו משתמשים בהן מדי יום ביומו. כחלק מתהליך ההזדקנות, קיימת נטייה של השיניים לזוז קדימה ואחורה, ובמידה ואין מספיק מקום בפה המשמעות היא שתהיה צפיפות יתר של השיניים במקביל. 

יישור שיניים בכל גיל

מכיוון שהשיניים של כולנו עשויות לזוז כולנו יכולים ליישר את השיניים, בכל גיל. זאת כל עוד הבסיס בריא, ללא דלקות חניכיים או שיניים עם שחזורים לקויים. אם ברצונכם למנוע כליל תזוזה של השיניים, הדבר המומלץ לעשות הוא לישון עם קיבוע, פלטה שמכסה את כל השיניים בלסת העליונה והתחתונה. כך גם אם עברתם יישור שיניים, תוכלו לשמור על התוצאות ולהבטיח שהשיניים לא יתעקמו שוב, לא יזוזו ויישארו מקובעות לאורך החיים.

השיניים זזות? אפשר לזהות!

למזלנו אנו חיים בעידן ובו קיימים אמצעים דיגיטליים שמאפשרים לזהות האם השיניים זזו. במהלך טיפול של יישור שיניים שקוף – אינויזליין מבצעים סריקה של השיניים כדי לקחת מידות דיגיטליות ושולחים אותן לאינויזליין כדי לייצר קיבוע. את הסריקה שמתבצעת שומרים בתיק הרפואי של המטופל וכאשר הוא יגיע לביקורת אצל רופא השיניים (מומלץ אחת לשנה) ניתן יהיה לבצע סריקה חדשה להשוואה. את שני הקבצים ניתן להשוות זה לזה דרך המחשב ולראות האם אכן ישנה תזוזה של השיניים. 

כיצד פועל התהליך?

בעת סריקה של השיניים ישנן שתי אפשרויות: מדידה והדמיה. 

  • האפשרות הראשונה: מדידה – התוכנה מציעה כלים אשר מאפשרים למדוד את השיניים ולאחר מכן לערוך בין הסקירות השוואה. בעזרת ההשוואה ניתן לסמן את השיניים שבהן ישנו שינוי ולאחר מכן לעקוב אחר התזוזה שלהן. באפשרותו של הרופא המטפל לבחור לבצע השוואות בין סקירות ספציפיות ואף לקבל מידות ספציפיות כדי לגלות האם היו תזוזות בשיניים. כלים אלו מאוד יעילים בטיפולים אורתודנטיים, מה גם שניתן להזיז את התמונות המופיעות בסריקה ולקבל זוויות ראיה שונות ומגוונות של השיניים, הלסת וחלל הפה. כמו כן ניתן להתמקד באזורים מסוימים ולבצע מדידות מדויקות של תזוזת השיניים בין שתי הסקירות שנבחרו. 
  • האפשרות השנייה: הדמיה – באמצעות ההדמיה אפשר להציג ולהריץ את התמונות על המסך בהתאם לפרק הזמן שבו הן נלקחו וכך לראות בצורה ויזואלית את השינויים בשיניים של מטופל ספציפי. על ידי שימוש בנקודות מבט שונות ומגוונות ניתן לראות את התמונה הרחבה, לשנות את המהירויות בהן צופים בתצוגת הסקירות של המטופל ואף להפעיל אותן בצורה ידנית עבור כל מטרה. 

על מנת שהכלים הדיגיטליים יספקו את המענה המושלם לבעיות השיניים שלכם וישמרו עליהן מקובעות וללא תזוזה, חשוב למצוא מרפאת בוטיק לאסתטיקת השיניים והפה ולה מומחיות רבה בנושא.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יצירת קשר
close slider

    צרו עמנו קשר

    נגישות