מה קורה אם נשברה / אבדה לי אחת מהפלטות במהלך הטיפול?

אחד היתרונות המשמעותיים של יישור שיניים באמצעות הפלטות השקופות המהפכניות של Invisalign הוא ללא ספק הדיסקרטיות והנוחות, מה שמאפשר חיים שגרתיים, רגילים ומלאים תוך כדי שאתם מיישרים את השיניים שלכם. אלא שלפעמים היתרונות הללו והעובדה שאפשר להסיר את המיישרים כדי לאכול ולצחצח שיניים, גורמת לאובדן או לנזק של המיישר – תוך כדי הטיפול. אז אם זה קרה גם לכם, מה עושים?

אם אחת ממיישרי Invisalign שלכם אבד או נשבר, קודם כל תנשמו עמוק ותישארו רגועים. זה לא אופטימאלי ורצוי כמובן להימנע מסיטואציה שכזו, אבל זה גם ממש לא אומר שהטיפול שלכם נעצר, שכל ההתקדמות שהשגתם תתבטל ושאר תרחישי אימה. לצד הטיפים שניתן לכם כאן, אתם תמיד יכולים להתקשר אלינו למרפאת הכט סמייל וניתן לכם מענה מלא ומותאם אישית.

נאבדה לי פלטת יישור השן מה זה אומר?

שיטת יישור השיניים עם סדי השיניים השקופים והמותאמים אישית של Invisalign בנויה כך שבכל פרק זמן מוגדר ולפי התקדמות הטיפול, מחליפים את סדי/פלטות היישור כדי להמשיך וליצור את הלחץ האידיאלי על השיניים ולהניע אותן בעדינות ובדיוק למקום הנכון. כך שאובדן/שבר של פלטת יישור באמצע הטיפול, יכולים פוטנציאלית לגרום לשינויים בתכנית הטיפולית – תלוי בסיטואציה ובעיקר בשלב בו הפלטה אבדה או נשברה.

מה יש לעשות כאשר הפלטה נשברה או נאבדה?

כאמור, במקרים האלו בהם אחד המיישרים שלכם נשבר או נאבד תוך כדי השימוש בו, האלמנט הכי חשוב כדי להחליט כיצד לפעול והאם יש משמעויות אופרטיביות וקליניות לכך, הוא הזמן. בזמן הכוונה היא לכמה קרובים אתם למועד שבו במילא הייתם צריכים להחליף לסט חדש של סדי יישור שיניים. לדוגמא:

– אם לפי התכנון אתם אמורים להרכיב את הפלטה המסוימת למשך 10 ימים, אך היא נאבדה לכם ביום החמישי, השישי או קרוב יותר ליום העשירי, אפשר לעבור לפלטה הבאה בתור ולרוב לא תהיינה בעיות ולא נראה הבדלים בתוצאה הסופית שתוכננה.

– אם תכנון הטיפול מצריך להרכיב את הפלטה המסוימת למשך 10 ימים, אך אתם איבדתם אותה ביום הראשון עד הרביעי של השימוש, אז זה יוצר בעיה מורכבת יותר מבחינת המשכיות הטיפול והתוצאות.

– אפשר לקפוץ לפלטה הבאה בתור, אך בהחלט ייתכן ובסיום מועד הטיפול הכולל יהיה צורך להזמין סדי יישור חדשים כדי להשלים את הפער שנוצר ולהגיע לתוצאות האידיאליות כפי שתוכנן מראש.

אי אפשר פשוט להזמין לי פלטה חדשה חלופית?

בפועל, לא והזמנת סד יישור שיניים חדש הינה ריאלית. בשיטת אינוויזליין הייצור הפרטני של כל פלטת יישור נעשה בארצות הברית ונשלח לישראל במיוחד, בתהליך האורך לפחות 3 שבועות. אם נעצור את הטיפול ונחכה לפלטה החדשה, תהיה נסיגה ביישור השיניים, עד שיגיע המשלוח החדש הפלטה כבר לא תתאים ולא תהיה רלוונטית וזה יוצר שורת סיבוכים למהלך התקין של הטיפול.

מדלגים לפלטה הבאה בתור – ומתקנים בהמשך בהתאם לצורך

לסיכומו של עניין, הכי מומלץ להימנע מהגעה למצב של אובדן או שבר למיישרי השיניים Invisalign שלכם, אך אם כבר הגעתם לסיטואציה הזו, אז על פי רוב, ההמלצה שלנו והדרך הטיפולית בהכט סמייל היא לדלג לסט הבא בתור של המיישרים, כאשר בהתאם לזמן בתוך הטיפול בו הפלטה אבדה/נשברה ובהתאם למצב הספציפי שלכם, אם יש צורך, אז בסיום הלו”ז המתוכנן מזמינים עוד מיישרים חדשים ומותאמים כדי בכל זאת להגיע לתוצאה הרצויה.

איבדתם את פלטת Invisalign שלכם? מיישר השיניים השקוף נשבר באמצע הטיפול? הישארו רגועים וצרו קשר עם מרפאת הכט סמייל לפרטים נוספים וקבלת הוראות מדויקות עבורכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יצירת קשר
close slider

    צרו עמנו קשר

    נגישות