מפסיקים עם הברזלים: שיטות שקופות ליישור שיניים

יישור שיניים הוא אחד ההליכים הדנטליים הפופולריים ביותר בעולם בשנים האחרונות. מאז הפציעה לראשונה הטכנולוגיה המאפשרת לנו ליישר את השיניים, לסדר אותם במקומם, לרווח או לקרב על פי הרצוי, היא התפתחה משמעותית והפכה לגישה מתוחכמת ואסתטית יותר. יתרה מכך, הודות לטכנולוגיית הגשרים הבלתי נראים, יותר ויותר אנשים מבוגרים, ולא רק נערים ונערות מתבגרים, בוחרים להגשים חלום וליישר את השיניים.

חשוב לציין כי יישור שיניים הוא לא הליך אסתטי בלבד. אין ספק שחיוך ישר ומסודר יותר מעניק מראה אסתטי יותר, משפר את הביטחון העצמי ואת המראה כולו. עם זאת, לשיניים לא ישרות יש גם פן בריאותי שיכול לגרום לסיבוכים רפואיים. שיניים שאינן מסודרות, כלומר צפופות מדי, בולטות מדי או עקומות, עשויות להשפיע על הנשימה, על האכילה ועל החניכיים. הן יותר רגישות למחלות כמו עששת (חורים בשיניים). לכן, ככל שיישור השיניים הופך פשוט יותר לביצוע ונגיש לכמות גדולה יותר של אנשים, כך ד’ר הכט ממליץ על השקעה בביצועו בכל גיל.

כשמדובר ביישור שיניים, יש מגוון רחב של שיטות, טכניקות ומכשירים בשוק. בכל זאת, ניתן לחלק אותם לשתי קבוצות עיקריות: נראים ובלתי נראים. כלומר, הגשרים הקלאסיים, הפלטות, הרסנים והסמכים המתכתיים שעדיין נעשה בהם שימוש היום, או שיטות חדשות למיניהן שמאפשרות יישור שיניים “בלתי נראה”.

אז אילו שיטות קיימות ליישור שיניים, מלבד השיטה הקלאסית?

אינויזליין – מדובר בשיטה מהפכנית שמאפשרת יישור שיניים שקוף באמצעות קשתות מזעריות שקופות. הקשתות עצמן עשויות מפולימר רפואי, ומשתמשת בטכנולוגיה וירטואלית, המתאימה אישית את הקשתות לכל מטופל. את התוצאה הסופית המטופל יכול לראות מראש באמצעות הדמיה מממוחשבת. מדובר בשיטה שאורכת בין מספר חודשים  לשנה, לעומת לשיטת יישור השיניים הקלאסית שיכולה לקחת יותר זמן.

סמכים מחרסינה – מדובר בטכניקה, טוויסט עם השיטה קלאסית. הסמכים אסתטיים מאוד שאינם משנים את צבעם תוך כדי הטיפול. אמנם הם עדיין סמכים (גשר) וקשה מאוד לנקות בין השיניים ולשמור על היגיינת הפה, לפחות הם מגיעים בדיוק בצבע השיניים ומחוברים באמצעות חוט מתכת מוסווה כך שכמעט ולא ניתן לראות אותו. הם מורכבים על החלק החיצוני של השיניים ומפחיתים לחץ וכאבים מהשיניים. אנחנו בהכט סמייל לא מתפשרים על אסתטיקה בלי בריאות ולכן לא מציעים את הטיפול הנ”ל.

סמכים פנימיים – יותר מוכרים בשם גשר פנימי או קיבוע, הסמכים הפנימיים למעשה מודבקים על החלק הפנימי של השיניים כך שמרגישים פחות נוח בזמן לעיסה או בפתיחת הפה וקשה להתרגל עם הלשון ובהתחלה לדבר. הסמכים מודבקים על השיניים באותו האופן שמודבק הגשר הרגיל, הם מסוגלים להביא לתוצאות טובות אך על חשבון הנוחות של המטופל לכן  ד’’ר הכט לא ממליץ על השיטה הזאת למי שחשוב לו הנוחות במהלך הטיפול.

כשמדובר על יישור שיניים, תל אביב מציעה היצע רחב מאוד של רופאים, אורתודונטים וטיפולים מתקדמים. אז איך בוחרים יישור שיניים בתל אביב? ובכן, יישור שיניים נכנס לקטגוריית האסתטיקה הדנטלית. כאן בהכט סמייל אנחנו מתמחים באסתטיקת הפה, ומציעים את הטיפולים המתקדמים ביותר בתחום. המטרה שלנו היא לרוץ עם הקדמה: אנחנו מקפידים להשתמש במכשור החדשני ביותר ובטיפולים מתקדמיים ולא פולשניים. צרו איתנו קשר והזמינו את התור הבא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יצירת קשר
close slider

    צרו עמנו קשר

    נגישות