האם מומלץ לטפל בחיוך חושף חניכיים אצל ילדים?

בתור מרפאת בוטיק המתמחה באסתטיקת השיניים וטיפולי שיניים לשיקום החיוך, אנו פוגשים הרבה הורים השואלים האם מומלץ לטפל בחיוך חושף חניכיים, מה שנקרא גם Gummy Smile, אצל ילדים בגילאים מוקדמים יחסית. ובכן, בפוסט זה ניתן בדיוק את התשובה לשאלה הנפוצה והחשובה הזו, כדי שגם אתם, בתור הורים לילדים הסובלים מהתופעה או אפילו ילדים מתבגרים המחפשים פתרון טיפולי, תוכלו לדעת בדיוק מה האפשרויות העומדות בפניכם והאם עליכם לחכות עוד כמה שנים עד לטיפול.

חיוך חושף חניכיים הוא מצב דנטלי שבו החניכיים יותר מובחנות ויזואלית מהשיניים, בדגש על קו הלסת העליונה ובזמן חיוך. המשמעות המעשית היא שבעת חיוך, רואים הרבה מהחניכיים ולא רק את קו השיניים כפי שאמור להיות מבחינת חיוך סימטרי הנחשב אסתטי ותקין.

תחילת טיפול רק לאחר גיל 16

בהחלט אפשרי לטפל ביעילות ובאופן מאוד מותאם אישית ומדויק במצב של חיוך חושף חניכיים, אבל ההמלצה הרפואית המקובלת כיום, כולל אצלנו בהכט סמייל, היא שניתן להתחיל לטפל רק החל מגיל 16. כך שהלכה למעשה, אם ילדכם מתחת לגיל 16 אך הוא או היא סובלים מ”גאמי סמייל”, יהיה עליהם ועליכם לחכות עד להגעה לגיל המתאים והרלוונטי לטיפול.

מעבר למגבלת הגיל התחתון לתחילת הטיפול, אין המלצה רפואית באיזה גיל הכי מומלץ להתחיל לטפל בבעיה נפוצה זו. במרפאת הכט סמייל יש לנו, למשל, מטופלים במגוון גילאים אשר מגיעים לעבור טיפול לתיקון חיוך חושף חניכיים, החל בגיל 16, דרך מטופלים בגילאי 20-30 ועד גילאים מבוגרים יותר כמו 40-50 ואף למעלה מכך.

מדוע מומלץ לחכות עד לגיל 16 כדי לטפל בחיוך חושף חניכיים?

לפני גיל 16, השיניים עצמן וגם עצמות הלסת עדיין נמצאות בתהליך התפתחות של גדילה, התמקמות ושאר שינויים פיזיולוגיים ומבניים ומאוד חשוב לאפשר להן לגדול ולהתפתח בצורה תקינה וטבעית. אם מתחילים טיפול בחיוך חושף חניכיים מוקדם מדי, כאשר השיניים והלסת עדיין בהתפתחות, יש סיכון משמעותי של נסיגת תוצאות הטיפול וגם יש הגברה בסיכון לסיבוכים למיניהם. כך שבהחלט מומלץ וחשוב לחכות, לאפשר לפה להתפתח כמו שצריך ורק לאחר מכן להיכנס להליך טיפולי לגבי בעיות בחיוך.

הצלחות מוכחות בטיפול בחיוך חושף חניכיים

מבחינתנו במרפאת הכט סמייל, טיפול במצב של Gummy Smile הוא דווקא פחות פולשני מהטיפול הנפוץ של ביצוע סתימה דנטלית פשוטה, בניגוד למה שרבים מהאנשים אולי חושבים. זאת מכיוון שבטיפול אנו רק מטפלים בעודף החניכיים או העצם, אשר גורם לשיניים להראות קטנות ו/או לחניכיים להיות חשופות יתר על המידה בזמן חיוך.

במרפאה אנו ומטופלינו רואים שוב ושוב הצלחות מרשימות, אסתטיות ובהחלט משנות חיים בטיפולים בחיוכים חושפי חניכיים, כך שיש לנו רקורד מוכח ומחויך של עשייה טיפולית מוצלחת ואיכותית. כמו בכל טיפול, קל וחומר טיפול שיניים מורכב במידה, קיימים סיכונים והיבטים שיש לקחת בחשבון, אך זה מאוד תלוי במיומנות הרפואית-קלינית של הרופא המטפל, בתכנון מקדים מותאם אישית ובאיכות הציוד הרפואי – כולם אלמנטים מוקפדים, מושקעים ונטולי פשרות אצלנו במרפאת הכט סמייל!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יצירת קשר
close slider

    צרו עמנו קשר

    נגישות