האם ניתן לבצע יישור שיניים על שתלים?

שתי התפתחויות אדירות ברפואת שיניים ואורתודנטיה הן ללא ספק שתלים דנטליים מתקדמים ויישור שיניים שקוף בשיטת אינוויזליין. אך כאשר כיום לרבים יש שתלים, לא אחת עולה השאלה האם אפשר ליישר שיניים כאשר חלקן הם למעשה כתרים מלאכותיים המורכבים על שתלים. בדיוק על נושא חשוב זה צוות הכט סמייל יענה לכם כאן היום.

שילוב טיפול שיניים שקוף עם שתלים דנטליים

התשובה הקצרה היא שכן, אפשר לבצע תהליך יישור שיניים גם כאשר חלק מהשיניים בחלל הפה הן למעשה שתלים דנטליים. כמובן שהטיפול – בכל טכניקה שהיא – לא מבוצע יחד או מיד אחרי השתלת השיניים אלא רק אחרי שהלסת והחניכיים התאוששו ונרפאו לחלוטין מהחדרת השתלים והתקנת הכתרים.

טכניקות אורתודנטיות מודרניות, כמו אינוויזליין ליישור שיניים שקוף ודיסקרטי, יכולות לעבוד ביעילות גם עם שילוב של שיניים טבעיות ומלאכותיות על שתלים דנטליים וליצור חיוך אסתטי, הרמוני וסימטרי בהתאמה אישית מלאה. אך למרות זאת, עדין מדובר על מצב שונה בהיבטים שונים לעומת יישור שיניים כאשר כל השיניים בחלל הפה מקוריות וטבעיות.

מה שונה כשיש שתלים? גורמים שיש להתחשב בהם ביישור שיניים על שתלים

כאשר יש למטופל או מטופלת שילוב של שיניים טבעיות ומלאכותיות המורכבות על שתלים, זה הכרחי להתייחס ולהתחשב בכמה היבטים לפני תחילת תכנון ויישום של יישור שיניים, גם שקוף כמו אינוויזליין וגם בטכניקות אורתודנטיות אחרות.

  • חומרים שונים: שתלים דנטליים וכתרים עשויים כמובן מחומרים שונים לעומת שיניים טבעיות, למשל טיטניום לשתל וזירקוניה לכתר. זה אומר שמערכת של שתל וכתר עשויה להגיב שונה ללחצים ולכוחות המופעלים עליה בטיפול אורתודנטי ליישור בהשוואה לשן מקורית ויש לקחת זאת בחשבון בתכנון ובחירת הטיפול המתאים.
  • יציבות השתלים: שתלים דנטליים חייבים להיות מחוברים ומשולבים לחלוטין לעצם הלסת לפני שניתן להפעיל עליהם כל לחץ חיצוני. הפעלת לחץ מוקדמת מדי על השתל עשויה להוביל לסיבוכים משמעותיים וחריפים מאוד!
  • תכנית טיפול מותאמת אישית: כל חיוך ומקרה הוא ייחודי ובכל מקרה חייבים להיכנס לתהליך רק על בסיס תכנית טיפול מותאמת אישית ומבוססת על בדיקות, הדמיות וניתוח מדויק של המצב. אך דגש זה הופך משמעותי וחשוב פי כמה כשבפה מותקנים שתלים דנטליים. כמו כן, יש לבצע יישור שיניים על שתלים רק בהובלה וליווי של רופא המכיר את הנושא והוא בעל הכשרה ספציפית לטיפולים אורתודנטיים ייחודיים אלו.

הנקודה העיקרית והקריטית להבנה לגבי שתלים דנטליים וטכניקות של יישור שיניים היא ששתל הוא קבוע והוא לא יכול וגם אסור לו לזוז אחרי ההחדרה והחלמת העצם והרקמה – לכן הדיוק הכרחי כדי גם ליישר את השיניים הטבעיות אך בו בזמן לא לגרום לנזק לשתל ולרקמות הפה והלסת.

במרפאת הכט סמייל מטפלים בכל מטופל ומטופלת באופן ייחודי, מותאם אישית ורק אחרי יישום כל הבדיקות והתכנונים המתקדמים והמתאימים ביותר. לפרטים נוספים צרו קשר ותאמו פגישת אבחון וייעוץ ראשונית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יצירת קשר
close slider

    צרו עמנו קשר

    נגישות