האם טיפול בחיוך חושף חניכיים הוא לכל החיים או תקופתי?

אם אתם או אחד הילדים שלכם סובלים מחיוך חושף חניכיים (Gummy Smile) , מצב בו החניכיים העליונות חשופות מאוד בזמן חיוך, בהחלט יתכן ואתם תוהים האם קיים פתרון קבוע לבעיה אסתטית זו. בעוד שישנם כמה טיפולים שונים לחיוך חושף חניכיים המפחיתים את חשיפת החניכיים, חשוב להבין כי לא כולם מציעים פתרון קבוע לכל החיים.

במרפאת הכט סמייל אנו מתמחים בטיפולי שיניים מתקדמים ומדויקים וכמו כן באסתטיקה דנטלית חדשנית ומותאמת אישית, כולל ניסיון עשיר ומוכח בטיפולים הטובים ביותר לחיוך חושף חניכיים. היום נסביר לכם אילו טיפולים הם זמניים ואילו יספקו פתרון ארוך טווח, אפילו לכל החיים.

טיפול לייזר לגאמי סמייל – פתרון יעיל, אך זמני במהותו

אחד הטיפולים הכי נפוצים ומוכרים למצבי גאמי סמייל הוא חשיפה בלייזר. בטיפול זה עושים שימוש בלייזר דנטלי מיוחד וייעודי לעיצוב מחדש של רקמת החניכיים העליונות. ביישומים מסוימים הליך זה נקרא ג’ינג’ווקטומי. הטיפול בלייזר כולל הסרת רקמת חניכיים עודפת עם לייזר ייעודי, כך שהשיניים הופכות גבוהות יותר ובזמן החיוך יש פחות חשיפה של החניכיים.

בעוד שטיפול זה בהחלט יעיל למצבים מסוימים של גאמי סמייל, חשוב לציין ולהבין כי הוא מספק פתרון זמני בלבד. ברוב המקרים, התוצאות יישמרו למשך כחצי שנה, כאשר יש תלות רבה ברמת ואיכות היגיינת השיניים והחניכיים שהמטופלים מקפידים עליה לאורך התקופה. לאחר פרק זמן מסוים, רקמת החניכיים צומחת מחדש והחיוך חושף החניכיים בהחלט עשוי לחזור.

ניתוח לתיקון חיוך חושף חניכיים – פתרון קבוע

אפשרות נוספת ונפוצה לתיקון גאמי סמייל היא הליך ניתוחי מורכב יותר, אך אשר מספק פתרון שעל פי רוב הוא קבוע ולכל החיים. בהתאם למבנה החיוך והפה ולמאפיינים אישיים נוספים, מבצעים במרפאה ניתוח דנטלי להסדרה אסתטית ותפקודית של החיוך והחניכיים העליונות.

בניתוח, למשל, מסירים כירורגית רקמת חניכיים כדי להאריך את כתרי השן ולתקן את מראה החיוך, כאשר במקרים מסוימים יש צורך גם לבצע התאמות כירורגיות לעצמות הלסת העליונה כדי להגיע לתוצאות אסתטיות אופטימאליות ולמנשך תקין.

במקרים רלוונטיים ומתאימים, כחלק מההליך הניתוחי מבצעים גם הורדה והתאמה לשפה העליונה, כך שתיראה מלאה יותר ותעלה פחות מעל קו החניכיים בעת החיוך, מה שמספק חיוך אסתטי וסימטרי יותר.

בניגוד לטיפול גאמי סמייל עם חשיפה ללייזר, אשר כאמור מספק פתרון זמני בלבד ולרוב לכמה חודשים, ניתוח גאמי סמייל ברוב המקרים מספק פתרון לכל החיים, כי הרקמה שהוסרה לא צומחת חזרה והחיוך נותר סימטרי ואסתטי.

אפשרויות נוספות לטיפול חיוך חושף חניכיים

לצד שתי האפשרויות המרכזיות והעיקריות לטיפול בחיוך חושף חניכיים, ישנם מקרים ספציפיים בהם המצב נגרם מסיבות אחרות, אז ניתן אולי ליישם טכניקות טיפוליות אחרות. כך למשל עם הגאמי סמייל נגרם כתוצאה מבעיות אורתודנטיות כגון מנשך לא תקין או בעיות בלסת, ייתכן וטיפול אורתודנטי יכול לסייע ולהביא לפתרון קבוע – למשל טיפול במיישרי שיניים שקופים (אינוויזיליין) או פתרונות אורתודנטיים אחרים.

בנוסף, ישנם מצבים בהם דווקא בחירה בגישה הטיפולית של התאמה והרכבת ציפויים מיוחדים לשיניים העליונות תספקנה פתרון אסתטי ותפקודי מספק לחיוך חושף חניכיים.

חשיבות הייעוץ הרפואי האישי והתאמת הטיפול האידיאלי

חיוך חושף חניכיים הוא תופעה דנטלית המשפיעה ומפריעה להמוני אנשים, בטווח גילאים רחב מאוד. עולם הרפואה הדנטלית האסתטית כיום יודע להציע פתרונות איכותיים, מתקדמים, בטוחים וכאמור חלקם אף קבועים. אך בכל מקרה מדובר על מצב אישי ועם מאפיינים שונים בין כל מטופל ומטופלת, לכן קריטי לקבל ייעוץ רפואי מקיף ומדויק ולהתאים אישית את הטיפול האידיאלי ותוך שקלול כל הפרמטרים וההיבטים החשובים. מסיבה זו למשל, לעיתים נבחר בדרך דווקא של טיפול גאמי סמייל זמני כמו לייזר ולא בניתוח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יצירת קשר
close slider

    צרו עמנו קשר

    נגישות