האם טיפול עם אינוויזליין יכול לעזור במקרה של מנשך הפוך?

תחום האורתודנטיה ושיפור החיוך התפתח מאוד בשנים האחרונות, כאשר כיום יש בנמצא טכנולוגיות חדישות ואיכותיות ביותר ופתרונות דיסקרטיים ולא פולשניים לשיקום אסתטיקת החיוך והפה. אחד הפתרונות הפופולאריים והמהפכניים ביותר הוא יישומי יישור השיניים של אינוויזליין, מערכת שקופה, דיסקרטית ויעילה במיוחד ליישור שיניים. שאלה נפוצה לגבי שיטת טיפול זו היא האם טיפול אינוויזליין יכול לעזור עם מנשך הפוך – היום נסביר כיצד זה בהחלט אפשרי ומה אתם צריכים לדעת.

מה זה מנשך הפוך?

לפני שנתחיל להסביר לגבי טיפולי אינוויזליין למקרים של מנשך הפוך והאם וכיצד שיטה זו אפקטיבית, צריך כמובן להסביר מה זה בעצם מנשך הפוך.

מנשך הפוך, אשר נקרא באנגלית Crossbite, הוא, עפ”י רוב, מצב של אי התאמה בין הלסת העליונה ללסת התחתונה, מה שמביא למצב בו היחס המבני בין השיניים העליונות לתחתונות הפוך. באופן תקין, השיניים העליונות שלנו צריכות להיות שוות בעת סגירת המנשך או קצת לחרוג החוצה לעומת השיניים התחתונות. במצבי מנשך הפוכים, שיני הלסת התחתונה או חלק מהן קדמיות ובולטות לעומת השיניים העליונות, מה שיוצר מנשך לא תקין שעשוי לגרום לבעיות תפקודיות ומבניות בלסת ובלעיסה, לכאבים, אי נוחות וכמובן גם לקושי אסתטי.

לצד הבעיות האסתטיות והמבניות האינהרנטיות למקרי מנשך הפוכים, ללא טיפול ותיקון, בעיה זו יכולה להוביל למשל ל:

  • נגיסה טראומטית המובילה לשיניים סדוקות או שבורות
  • גדילה לא סימטרית של עצמות הלסת
  • בעיות במפרקי הלסתות
  • כניסת אוויר לא תקינה לדרכי הנשימה, המובילה לנחירות, בעיות שינה ובעיות נשימה
  • פגמי דיבור

מצבי מנשך הפוך יותר אופייניים בגילאי הילדות, אך הם בהחלט קיימים גם במבוגרים, כאשר בין 5% ל-10% מהאוכלוסייה סובלת מכך בממוצע. בעיות מנשך הפוך וחוסר סימטריה דנטלית בהחלט מצריכות טיפול ותיקון, בעיקר כדי למנוע בעיות מבניות ובריאותיות בעתיד, להימנע מכאבים, אי נוחות ודלקות חניכיים חוזרות ולא פחות חשוב, גם כדי לייצר חיוך סימטרי, תקין ואסתטי. רצוי לתקן את הבעיה וחוסר הסימטריה בגיל כמה שיותר מוקדם.

מנשך הפוך מתוקןמה התוצאה הרצויה במצבי מנשך הפוך?

כמו בבעיות אורתודנטיות רבות אחרות, כאשר יש אי התאמה, אי תקינות מבנית או חוסר סימטריה בשיניים ובלסתות, המטרה הטיפולית המרכזית היא לתקן את המצב ולהביא את השיניים למיקום, מבנה וצורה נכונים, הן מבחינה מבנית-תפקודית והן מבחינה אסתטית – שני היבטים משיקים הקשורים זה לזה באופן הדוק וישיר.

עבור אנשים הסובלים ממנשך הפוך ברמה כזו או אחרת של חומרה, הטיפול מיועד ליישר את השיניים ובעדינות ובמדויק להזיז את השיניים למקומן הטבעי והנכון, כך ליצור חיוך סימטרי ואסתטי ומנשך המתפקד נכון ויעיל.

ועכשיו לתכל’ס: האם אינוויזליין יכול לעזור עם מנשך הפוך?

אחרי כל ההסברים, אפשר סופסוף לעבור למהותם הפרקטית של הדברים ולסיבה לשמה הגעתם לכאן: האם טיפול אינוויזליין יכול לעזור במקרה של מנשך הפוך?

אינוויזליין הוא השם המסחרי של שיטה מהפכנית, איכותית ומאוד יעילה ליישור שיניים ותיקון פגמים מבניים/סימטריים/אסתטיים בשיניים, כאשר מדובר מעשית על מערכת מותאמת אישית ומתקדמת של מיישרי שיניים שקופים המולבשים על גבי השיניים, מפעילים לחץ מדויק ומזיזים בעדינות את השיניים למקומן הנכון. טיפול אינוויזליין הוא לא רק יעיל מאוד למצבים אורתודנטיים רבים, כולל בעיות מורכבות מאוד, אלא הוא אסתטי ודיסקרטי במיוחד, מעצם היות המיישרים שקופים ומולבשים בצורה מדויקת ומותאמת אישית על השיניים – ניתנים להסרה בכל רגע לצרכי אכילה וצחצוח כמובן.

כנראה בשל תפיסות מיושנות, חוסר מודעות וגם ידע לא מתאים של אנשי מקצוע עצמם בתחום, אנשים רבים חושבים שטיפולי אינוויזליין מתאימים רק למקרים קלים ופשוטים של יישור שיניים ותיקון החיוך. אך המציאות הטיפולית, עם הוכחות אינספור על מטופלים מרוצים כאן בקליניקה ובכל רחבי העולם בהליכים קליניים, היא ששיטת מיישרי שיניים שקופים מתאימה לכולם ולמגוון רחב של בעיות אורתודנטיות, כולל כטיפול יעיל למנשך הפוך.

הכל מתחיל בתכנון מדויק ומותאם אישית – והתוצאות איכותיות בהתאם!

טיפול אינוויזליין מתאים, מאוד אפילו, לתיקון בעיות מנשך הפוך, מנשך פתוח קדמית ולמעשה כמעט לכל סוגי הבעיות האורתודנטיות. הטיפול הוא חלופה אסתטית, דיסקרטית ויעילה טיפולית לטיפולי סמכי מתכת (גשר), “פלטה” ושאר טכניקות מסורתיות ומיושנות יחסית.

אך חשוב להדגיש ולהבין כי הצלחת טיפול אינוויזליין למנשך הפוך תלויה מאוד בתכנון מקדים איכותי ומותאם אישית באופן מלא למטופל – משהו שאנחנו בהכט סמייל מתמחים בו ומבצעים על סמך ידע, ניסיון וכמובן הציוד המקצועי הייעודי המתקדם ביותר, עם תוצאות מוכחות המדברות בעד עצמן!

טיפול אינוויזליין למנשך הפוך מתחיל בפגישת ייעוץ ואבחון ראשונית, משם מתקדמים לתכנון פרטני ומדוקדק של ההליך הטיפולי ואז אפשר לעבור לשלבים הפרקטיים של תכנון מיישרי השיניים השקופים שבהם נשתמש והעברת הפרטים כיד להכין את המיישרים הנדרשים לשלב הראשון של התהליך. באמצעות תוכנת ההדמיה והתכנון של Invisalign אפשר גם להראות למטופל הדמיות של “לפני ואחרי”, לתיאום ציפיות מהטיפול.

  התכנון המקדים הפרטני מפיק סט של מיישרי שיניים שקופים של אינוויזליין המותאמים אישית בדיוק למטופל ולמצב השיניים הספציפי, כמו גם לקצב וכיוון ההתקדמות הרצוי של הטיפול. המיישרים של אינוויזליין הם באמת כמעט בלתי נראים לחלוטין, כאשר כל סט מותקן למשך תקופה מוגדרת ויחסית קצרה ואז מוחלף לסט הבא בסדרה, כדי ליצור את יישור השיניים האופטימאלי ולהמשיך להזיז את השיניים למקומן התקין. משך טיפול אינוויזליין למנשך הפוך משתנה ותלוי במהות המקרה הפרטני, אך באופן כללי, מצב קל מצריך כשלושה חודשי טיפול ומצבים קיצוניים יותר מצריכים לעיתים גם 18 חודשי טיפול.

מעצם היותה של שיטת אינוויזליין דיסקרטית ונוחה מאוד ליישום, קל מאוד להסיר את המיישרים לאכילה, צחצוח שיניים וניקוי המיישרים, כל זה לצד הדיסקרטיות, נוחות השימוש והיעילות הטיפולית – מדובר על פתרון מעולה ופורץ דרך, בהחלט גם למצבי מנשך הפוך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יצירת קשר
close slider

    צרו עמנו קשר

    נגישות