טכנולוגיית ההדמיה והסריקה של השיניים

עברו הימים בהם נאלצנו להשתמש ב”פלסטלינה” כדי לקחת מידות של השיניים לצורך יישור שיניים קלאסי. היום, בזכותה של טכנולוגיה מתקדמת, ניתן להימנע מהתחושה הלא נעימה בזמן לקיחת מידות של השיניים לצורך אבחון.

אם עוד לא יצא לכם, הגיע הזמן להכיר את הסורק האינטראורלי. מדובר בסוג של מצלמה אשר מצלמת מעל 1,000 תמונות פר שניה, ויחד עם האלגוריתם, מייצרת קובץ תלת מימד של השיניים שלכם, בדיוק רב, עד לרמת המיקרונים.

בזכות הטכנולוגיה המתקדמת, ד”ר אילן הכט יכול לבצע אבחון מקצועי בצורה יותר מהירה ואפילו אתם כמטופלים תוכלו להבין יותר טוב, בעזרתה של הדמיה ויזואלית, מה מצבן של השיניים שלכם, החניכיים ואפילו המנשך.

בואו קצת נרחיב, מהי סריקה אינטרה אורלית?

בעזרת הסורק האינטראורלי ניתן לבצע סריקה של חלל הפה באופן דיגיטלי ולומר שלום לחומרים המיושנים שהשתמשו בהם עד כה כדי למדוד את חלל הפה על מנת לקבל תמונת מצב עדכנית לגבי מצב השיניים.

הסריקה היא שלב חשוב לתהליך של יישור שיניים שקוף אינויזליין, העושה שימוש בפלטות שקופות. באמצעותו ניתן להתאים את הפלטות השקופות באופן אישי בהתאם למבנה הפה ולמהלך הטיפול.

הסורק הדיגיטלי מספק מידות ויוצר דגם תלת ממד מדויק של הפה והשיניים אשר עליו נסמכים בעת ייצור הפלטות, לכן זהו מוצר חובה בכל מרפאת שיניים שמבצעת יישור שיניים שקוף אינויזליין.

כיצד טכנולוגיית ההדמיה והסריקה של השיניים תורמת לטיפול?

הסורק האינטראורלי תורם המון לטיפול, הופך אותו ליותר יעיל, מהיר ומדויק ומאפשר לכם ליהנות מהיתרונות הבאים:

 • התאמה מדויקת יותר ותהליך מקוצר – באמצעות קובץ תלת ממד שמתקבל על ידי הסורק, ניתן לתכנן את התנועות הרצויות של השיניים בצורה הרבה יותר יעילה ומהירה, מה שמקצר את התהליך של יישור שיניים שקוף אינויזליין.
 • הדמיה מדויקת של מראה השיניים – המטופלים יכולים להתרשם מהדמיה מדויקת ולהבין כיצד השיניים שלהם יראו בתום התהליך, כבר בפגישת הייעוץ. כלומר אינכם צריכים לחכות עד תום הטיפול כדי להבין איך יראו השיניים שלכם.
 • אינדיקציה טובה יותר על התקדמות הטיפול – עוד יתרון עצום של הסורק הוא שהוא נותן אינדיקציה מדויקת על אופן תזוזת השיניים במהלך הטיפול, משום שמאפשר לקחת מידות בתום הטיפול ולהשוות בין קבצים של לפני ואחרי. ההבדלים מסומנים על ידי צבעים שונים של תוכנת הסורק.
 • שמירת נתונים – באמצעות השימוש בסורק אף נתון לא הולך לאיבוד. כל הסריקות נשמרות במחשב ללא הגבלת זמן, כך שאם בעתיד עולה הצורך בפלטות נוספות, יהיה ניתן לעשות שימוש בסריקה האחרונה שבוצעה.
 • דיוק רב – באמצעות הסורק ניתן להעתיק באופן מדויק את שטחו של חלל הפה ובכלל זה את השיניים והחניכיים. כתוצאה מכך, ניתן להתאים בצורה מרבית ומאוד מדויקת את הפלטות לשיניים, זאת בניגוד לאמצעים קודמים אתם תמיד היה חשש לטעות במידות.
 • תהליך פשוט וקל – הסריקה קצרה ומתבצעת בצורה נעימה ונוחה, כך שכל המטופלים שמגלים רגישות לחומרי המדידה הקודמים או שיש להם רפלקס הקאה מוגבר, יכולים לנשום לרווחה.
 • מתן התראה על בעיה בסריקה – במידה והתרחשה בעיה כלשהי במהלך ההדמיה, הסורק יתריע על כך ואז ניתן לבצע סריקה חוזרת ולחסוך מהמטופלים את הצורך להגיע לעוד פגישה של לקיחת מידות. עובדה זו גם חוסכת ואפילו מונעת טעויות בעת ייצור הפלטות, כתוצאה ממידות לא נכונות.

בשורה תחתונה, יישור שיניים שקוף אינויזליין הינו הטיפול המתקדם ביותר כיום בזכות הטכנולוגיה של סורק אינטראורלי. יחד עם זאת עליכם לזכור שמלבד הסורק הבחירה ברופא מומחה ובעל ניסיון בתחום גם היא קריטית להצלחת הטיפול ולהשגת התוצאה הרצויה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יצירת קשר
close slider

  צרו עמנו קשר

  נגישות