הדור הבא של ההשתלות: השתלת שיניים ללא ניתוח

השתלים הדנטליים שהומצאו לפני כשלוש עשורים חוללו מהפכה בעולם רפואת השיניים, ונחשבים על ידי רופאים רבים בתור אחת ההמצאות הגדולות ביותר בתחום בריאות השן. בזכות השתלים הדנטליים, מיליוני אנשים ברחבי העולם יכלו להחליף את התותבות וליהנות משיניים בעלות מראה טבעי, יכולת תפקוד טובה ונוחות גבוהה מאוד.

מדוע נרתעים מתהליך השתלת שיניים?

אנשים רבים נרתעים מהפולשניות כביכול של השתלת השיניים. אולם, אין סיבה לחשוש. בעידן שבו אפילו ניתוחי בטן, ניתוחי לב וניתוחים אורתופדיים נעשים מבלי לחתוך ולתפור, טכנולוגיית ההשתלות מתאימה את עצמה. השתלות שיניים בכל הפה ללא ניתוח או השתלות בעלות הליך כירורגי מינימלי ביותר הן הדור הבא של עולם השתלים. החיפוש אחר הליכים פולשניים עד כמה שפחות, שגורמים לנזק מינימלי לרקמות, הולך וגובר מתוך התפיסה המנסה לפשט טיפולים תוך שמירה על תוצאות איכותיות.

לכן השתלת שיניים ללא ניתוח היא הליך פופולרי היום יותר מתמיד. ההליך הוא למעשה השתלה ממוחשבת, כלומר הליך ניתוח המונחה על ידי מחשב וכך למעשה מתבצע מעין “ניתוח ללא ניתוח”. ההליך החדש מאפשר בפועל להניח את תומכי השתל, העשויים מתכת, ולאחר מכן את השתל עצמו, מבלי לפתוח את החניכיים וללא תפרים. נשמע טוב מכדי להיות אמיתי?

כך מתנהל ההליך הרפואי:

  • בשלב הראשון, יילקחו תבניות דיגיטליות של השיניים בעזרת סורק דיגיטלי מהמטופל, כדי ליצור דגם של הפה בעל אבחון של רקמות הרקות (חניכיים) והשיניים. לאחר מכך ניקח צילום רנגן בתלת מימד (cbct) של המקום בו נדרשת ההשתלה.
  • בשלב השני תוכנת המחשב תחבר יחד את הסריקה דיגיטלית של השיניים וצילום הרנטגן בתלת מימד, כדי לייצר הדמיה תלת-ממדית וירטואלית של הלסתות. על ההדמיה יבוצעו חתכים וירטואליים של העצם, כדי לנסות ולמקם את השתלים במקום הנכון ובצורה הנוחה ביותר. עושים המרה מהתוכנית הוירטואלית למציאות, בעזרת מדפסת תלת מימד, שמדפיסה סד שיתאים לשיניים של המטופל ועוזרת לנו למקם את השתל כמו בתוכנית הוירטואלית.
  • בשלב השלישי יבוצע ההליך עצמו. לאחר שהסד הכירורגי המודפס בתלת מימד מוכן, הוא מוצמד ללסת בדיוק רב. בהתאם לתבנית ולנקודות הציון שנקבעו מראש על ידי המחשב, מתבצע קידוח בעזרת מכשיר מיוחד. השתלים עצמם מוברגים כאשר מוליכים זעירים על תבנית השיניים מנתבים אותם למקום ולזווית הנכונה. במקומות שבהם הוחדרו השתלים יבוצעו חתכים זעירים, ללא דימום או הפשלת חניכיים. על פי רוב התהליך אינו כואב ולא יוצר בצקות. חשוב לציין כי במרבית המקרים יושתלו פרוטזות זמניות עד להחלמת האזור, ורק לאחר מכן יושתל שיקום קבוע.

*חשוב לציין כי על אף שהשתלת שיניים ללא ניתוח נדמית פשוטה יותר מאשר ההליך הרגיל, אין ניתוח ללא סיכונים. המחשב אינו פועל לבדו וחשוב שרופא מקצועי בעל ניסיון עשיר בהשתלות ויכולת לטפל בסיבוכים, ישגיח על הפעילות הממוחשבת, כדי לבצע את ההליך בצורה בטוחה ואיכותית.

זקוקים להשתלת שיניים, במינימום נזק וכאב לרקמות?

הגעתם למקום הנכון. מרפאת הכט סמייל היא אחת ממרפאות השיניים האסתטיות המובילות בישראל, בעלת כל מכשיר הנידרש להשתלות ממוחשבת. תוך שילוב בין טיפול אישי ומקצועי צמוד, עם שיטות טיפול מתקדמות ולא פולשניות, בעזרתנו לא תוכלו יותר להפסיק לחייך.

פנו אלינו עוד היום לקביעת תור במרפאה ונשמח לעמוד לשירותכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יצירת קשר
close slider

    צרו עמנו קשר

    נגישות