נסיגת חניכיים: כיצד לבלום את הנסיגה על ידי הטיפול הנכון

נסיגת חניכיים היא מצב שבו החניכיים למעשה נסוגות משורש השן, ומשאירות את השן עצמה חשופה. נסיגת חניכיים, בפועל, היא תהליך הדרגתי ולא פתאומי. החניכיים נסוגות באופן איטי, ומשאירות זמן רב לטפל בתופעה ולתפוס אותה בזמן הנכון כדי להימנע מסיבוכים ומהליכים מורכבים. עם זאת, התעלמות מהבעיה וחוסר בטיפול ראוי עשוי להוביל לדלקות חמורות, ואף לנשירת השיניים. כמובן, שההשפעה היא לא רק רפואית. אנשים הסובלים מנסיגת חניכיים עשויים לחוש חוסר ביטחון עקב השינוי באסתטיקת הפנים שלהם, והחיוך החדש שאולי הם מרגישים שעליהם להסתיר.

חשוב לדעת כי נסיגת חניכיים היא תופעה הניתנת לטיפול ולעצירה

לפני שנבין כיצד נלחמים בנסיגה של החניכיים, חשוב להבין מה גורם לו ומה מאפייניו. ובכן, רקמות החניכיים הן רגישות במיוחד. למעשה, מחקרים מצביעים על כך ש-75% מאנשים מעל גיל 40 סובלים ממחלת חניכיים כזו או אחרת. נסיגת החניכיים, במרבית המקרים, תתעורר עקב מחלת חניכיים דלקתית כרונית שאינה מטופלת כהלכה והורסת את הרקמות המחזיקות את השיניים. כך נוצרת תזוזה של החניכיים מעלה וחשיפתו של שורש השן. נסיגת חניכיים היא משהו שאנו נוטים לייחס להזדקנות, ואולם, מדובר בתופעה שיכולה לקרות בכל גיל. מעבר למחלות חניכיים, צחצוח אגרסיבי מדי של השיניים, או אפילו טיפול אורתודונטי ליישור שיניים שגורם לתזוזה באזור שורש השן עלולים לגרום לנסיגה. במקרים חריגים יותר גם עישון או שינויים הורמונליים עשויים לעורר נסיגת חניכיים.

טיפול מניעתי

נסיגת חניכיים אינה כואבת, עד שהמצב מתחיל להיות חמור מאוד. על כן, אנשים רבים נמנעים מקבלת טיפול. בסופו של דבר, דחיית הטיפול עשויה להוביל למצב שבו הדרך היחידה היא ניתוח נסיגת חניכיים כדי לטפל בבעיה. אולם, ככל שהנסיגה מאובחנת מוקדם יותר, כך ניתן למנוע ממנה להתפתח ולהחמיר, ובסופו של דבר לנסות לבלום את ההליך הכירורגי והנזק האסתטי שנגרם כתוצאה מהמצב.

אם הבחנתם בנסיגת חניכיים, הצעד הראשון יהיה לפנות לד’’ר הכט. לאחר אבחון המצב והבנת הגורמים שעוררו אותו, יחליט ד’’ר הכט על תכנית טיפול מתאימה, שעשויה לכלול גם הליכים מורכבים כמו ניתוח נגד נסיגת חניכיים, בשילוב עם שינוי הרגלים המתמקד בעיקר בעבודה על צחצוח עדין יותר.

כאן במרפאת הכט סמייל אנחנו מתמחים בהליכים המורכבים ביותר בתחום רפואת השיניים, כדי שנוכל להעניק לכם את החיוך המושלם. באמצעות מכשור מתקדם וליווי אישי ומקצועי, נוכל לסייע לכם לטפל בנסיגת החניכיים בהליך שאינו פולשני. אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו לקביעת פגישת ייעוץ, בדרך אל שיניים בריאות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יצירת קשר
close slider

    צרו עמנו קשר

    נגישות