כמה זמן ייקח ליישר את השיניים שלי?

יישור שיניים Invisalign זהו טיפול אסתטי יעיל שנותן מענה אופטימלי במקרה של שיניים עקומות. לתוצאות של טיפול זה יש השפעה ניכרת על המראה החיצוני, כמו גם על הביטחון העצמי של המטופלים. יחד עם זאת יש לקחת בחשבון שטיפול זה מורכב ולכן אורך זמן וחשוב להיות מודעים לכך.

כיצד מתבצע טיפול יישור שיניים?

לחיוך שלנו יש השפעה עצומה: חיוך יפה מקצה לקצה מהווה חלק בלתי נפרד מהרושם שאנו משאירים אחרינו בעת מפגש עם אחרים. לכן אפשר להבין את הפגיעה בביטחון העצמי כאשר אנו נמנעים מלחייך כתוצאה מבעיות במראה ומבנה השיניים. למקרים אלו ואחרים טיפול כמו יישור שיניים מספק פתרון. במסגרת הטיפול מופעל לחץ על השיניים ו/או על הלסתות במטרה להזיז את השיניים אל מקומן “הנכון”. ישנן שיטות שונות ליישר את השיניים ואורך הטיפול יושפע מהשיטה הנבחרת, מצב השיניים, תגובת המטופל לטיפול והתוצאות הרצויות.

כמה זמן אצטרך להיות עם הגשר?

אורכו של תהליך יישור שיניים Invisalign משתנה בהתאם לפרמטרים שונים ויכול להימשך כמה חודשים ועד כמה שנים. לכל אורך הטיפול הרופא עוקב אחר השינויים, מבצע בדיקות ובהתאם לממצאיו בונה ומשנה את תכנית הטיפול במידת הצורך. התהליך מבוצע בכפוף לתכנית טיפולים שנקבעה דרך המחשב בתחילת הדרך ומבוססת על צילומים ובדיקות של שיני המטופל. מהלך הטיפול ותוצאותיו נקבעים גם בהתאם למידת שיתוף הפעולה מטעם המטופל, התגובה הביולוגית שלו לטיפול וקצב וכיווני גידול הלסתות והפנים. במידה והמטופל אינו נשמע להנחיות הרופא ואינו מבצע את הנדרש ממנו הוא מסתכן בהארכת הטיפול ובפגיעה בתוצאותיו.

יישור שיניים שקוף

מלבד הגשר השקוף עצמו, מה עוד כולל התהליך?

מעבר להרכבת הפלטות השקופות על השיניים, תהליך היישור כרוך גם בשלבים הבאים:

התייעצות ראשונית

פגישה ראשונית עם ד“ר הכט שיבדוק את מצב השיניים ויעריך את היקף הטיפול. לאחר ביצוע בדיקות והדמיה של חלל הפה, ניתן יהיה להחליט על סוג הטיפול ולבנות תכנית טיפולים בהתאם. יש מקרים בהם תידרשו לבצע טיפולי שיניים מקדימים לתהליך כמו עקירה של שיניים וכדומה.

פגישת טיפול ראשונה

בתום הפגישה הראשונה תתאמו פגישה נוספת הפעם לשלב הראשוני של הטיפול. בשלב זה הרופא מתקין attachments של חומר קומפוזיט לשיניים (נקודות לחץ) בהתאם לשלבים הראשונים של תכנית הטיפולים ויסביר לכם כיצד לטפל בשיניים ובפלטה באופן מיטבי. כמו כן הרופא יסביר לכם על הצפוי לבוא לאחר ההתאמה הראשונית.

פגישות מעקב

במהלך החודשים הבאים לאחר ההתקנה תתבקשו להגיע לרופא השיניים לביקורת ומעקב. בבדיקות אלו הרופא יבדוק ויטפל ב-attachments וגם איך הפלטה יושבת על השיניים או לחלופין ישכלל את תכנית הטיפול בהתאם לממצאים. פגישות אלו נועדו לעקוב אחר התקדמות הטיפול וכדי לבצע שינויים בעת הצורך.

הסרת הגשר

השלב הבא בתהליך היישור הוא המשמח מכולם: היום בו תסירו את ה-attachments. שלב זה יגיע כאשר השיניים יוגדרו כישרות והטיפול יושלם. אולם לא תמיד שלב זה הוא האחרון, לעיתים הרופא ימליץ על refinments (פלטות נוספות) למשך חודשים נוספים כדי להגיע לתוצעה הנידרשת ולשמור על השיניים ישרות ולקבע אותן במקומן החדש.

לסיכום,

היות ומטופלים שונים מגיבים שונה לתכניות הטיפול זמן הטיפול אורך בין כמה חודשים לשנתיים, תלוי בסוג הטיפול שנבחר. אצל מטופלים מסוימים אפשר לראות שיפור תוך כמה שבועות בודדים בעוד שאצל אחרים השינוי יכול להתרחש לאחר כמה חודשים. רופא שיניים טוב יכול להעריך את זמן הטיפול בהתבסס על ניסיונו הקודם וניתוח נכון של מצב השיניים שלכם. קחו בחשבון שגם לשיתוף פעולה מצדכם יש חשיבות להצלחה וזירוז הטיפול. ככל שתמלאו אחר ההנחיות ותשמרו על היגיינת הפה, כך הטיפול יהיה יעיל ומהיר יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יצירת קשר
close slider

    צרו עמנו קשר

    נגישות