איך משחות שיניים עם הבטחה להלבנה בפועל גורמות לנו לנזק בשיניים?

אמנם זה נשמע מבטיח, נגיש וזול – לקבל שיניים לבנות וחיוך צעיר ואסתטי רק על ידי צחצוח במשחת שיניים מלבינה ומיוחדת – אבל בפועל המציאות מורכבת הרבה יותר. בחיפוש אחר חיוך בהיר, בוהק ולבן יותר, רבים פונים לפתרון הנוח והזמין של משחת שיניים מלבינה. היום נסביר איך ומדוע לא הכל נוצץ לגבי משחות אלו ואיך הן למעשה יכולות גם לפגוע בשיניים שלכם.

לפענח משחות שיניים מלבינות

הרכב ותכולה

משחת שיניים מלבינה לרוב מכילה חומרים שוחקים ואף מלטשים וכימיקלים, אלו מיועדים להסיר כתמים מפני השטח של השיניים ולהגביר את המראה הלבן והבוהק של משטחי השן.

מנגנון הפעולה

משחות אלו אמורות לעבוד דרך הורדה והסרה של כתמים חיצוניים ויחסית שטחיים מהשיניים, באמצעות פעולה של שחיקה ו/או דרך שימוש בחומרים כימיים היוצרים אינטראקציה עם ציפוי האמייל של השן כדי ליצור הבהרה בגוון הכללי של השיניים.

הסיכונים הנסתרים של משחות שיניים מלבינות

מכיוון שלמעשה משחות השיניים המפרסמות ומבטיחות שיניים לבנות ובוהקות דרך צחצוח תקופתי איתן עושות למעשה שימוש בתהליכים די אגרסיביים ולא מדויקים, לא רק שהתוצאות לרוב רחוקות מההבטחה אלא שהן ממש יכולות לגרום לנזקים לשיניים ולבעיות בבריאות הדנטלית שלכם. הנה כמה דוגמאות מובילות ונפוצות:

  • שחיקת אמייל השן: האופי השוחק של חלק ממשחות השיניים המלבינות עשוי לגרום לשחיקה ממשית וקלינית של אמייל השן – השכבה החיצונית של השיניים ההכרחית כמובן להגנה עליהן ולבריאות תקינה של השן.
  • הגברת רגישות השיניים: חומרים פעילים מסוימים, כמו פרוקסיד / על-תחמוצת, במשחות המלבינות עשויים לתרום לרגישות מוגברת בשיניים, מה שמוביל לאי נוחות, למשל בצריכה משקאות ומאכלים חמים או קרים.
  • גירוי בחניכיים: צחצוח אגרסיבי עם משחת שיניים מלבינה – כפי שלא אחת קורה כי המשתמש מנסה להגיע לתוצאות “עמוקות” ומהירות יותר – עשוי לגרות ביתר את החניכיים, מה שמוביל לדלקות, אי נוחות ואף לנזקים ארוכי טווח.

חומרים שיש לבדוק ולהיזהר מהם

לאור הסיכונים שפירטנו משימוש במשחות שיניים מלבינות, אם אתם כבר בוחרים בדרך זו – שבאופן די גורף ורוחבי אינה יעילה במיוחד – חשוב לשים לב ולא לבחור במוצרים עם חומרים פעילים ומנגנון פעולה אשר יגרמו לנזק לשיניכם. למשל:

  • חומרים מלטשים ושוחקים: שימו לב והיזהרו ממשחות עם חומרים כגון סיליקה או סודה לאפייה, שבעוד שהם יכולים להיות יעילים בהסרת חלק מהכתמים על השיניים, גם פוגעים בשכבה החיצונית של השיניים.
  • תכולת פרוקסיד/ מי חמצן גבוהה: משחות שיניים מלבינות עם תכולה גבוהה של חומרים שהם על תחמוצות (פרוקסיד) מקדמים וגורמים להגברת הרגישות של השיניים ולגירוי לא נעים של החניכיים והפה.

אלטרנטיבות טיפוליות ויעילות הרבה יותר להלבנת שיניים

משחות שיניים מלבינות הן על פי רוב לא יעילות בהשגת התוצאות האסתטיות הרצויות וכאמור הן בהחלט גורמות ללא מעט נזקים ובעיות שיניים אצל המוני משתמשים המנסים אותן במרדף אחר החיוך המושלם. אבל כמו שאתם לא מנסים לסתום לעצמכם חור בשן או ליישר לבד את השיניים עם מיישרי שיניים שהזמנתם בעלי אקספרס, למה לנסות להלבין את השיניים עם פתרונות לא איכותיים ולא בטוחים ממדף הסופר או בית המרקחת?!

במרפאה, בסביבה מבוקרת, מקצועית ועם אנשי המקצוע והציוד הרלוונטיים, ניתן גם לבצע טיפולי הלבנת שיניים יעילים יותר ועם תוצאות אמיתיות וברות קיימא של שיניים לבנות, נוצצות ובריאות יותר אלא שגם בהחלט ניתן לבצע זאת בצורה בטיחותית יותר.

נדגיש כי בבואכם למרפאה להלבנת שיניים, כל התהליך, מתחילתו בהיכרות וייעוץ ועד לסיום ההלבנה, הינו מותאם אישית ונתפר בדיוק למאפיינים ולצרכים הקליניים שלכם. נעשה שימוש בפורמולות רפואיות מדויקות ובטוחות והתוצאות הן באמת ארוכות טווח וכמובן ללא כל גרימת נזק לשיניים.

דוגמא אחת לטיפול הלבנת שיניים מקצועי במרפאה כולל יישום מדויק ומותאם אישית של מי חמצן (חומר פרוקסיד), באחוזים שונים של ריכוז בהתאם לסוג ומהות הטיפול ועם הגנה עם רקמת החניכיים. בשימוש מקצועי, החומר פותח את השכבה הראשונה של השן, חודר לשכבת הדנטין שמתחתיה ומנקה אותה מכתמים ולכלוכים שהצטברו. ההליך והתוצאות עדיפים בהרבה על פני משחת שיניים מלבינה פשוטה שעשויה לגרום לנזקים.

מעבר לכך, היום גובר השימוש במכונות מיוחדות המייצרות אור או לייזר מיוחדים המיועדים להפעיל ולהעצים את פעולת החומר הפעיל שמיישמים על השיניים, יחד עם חימום האזור והאצת הבהרת והלבנת השיניים. כמו כן יש פתרונות נוספים ומותאמים אישית להלבנת שיניים ושחזור של חיוך לבן, בוהק ובריא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יצירת קשר
close slider

    צרו עמנו קשר

    נגישות