כיצד ניתן להאיץ טיפול יישור שיניים?

טיפולי השיניים של היום נמצאים בחזית הטכנולוגיה ומציעים מענה מתקדם ואיכותי למטופלים. הימים בהם נאלצנו להרכיב סמכים, גומיות ורצועות על השיניים כדי ליישר אותן חלפו להם, וכיום אנו ממש לא חייבים, לנוכח כל אפשרויות יישור השיניים שקיימות. השיטות החדישות מאפשרות גם לכל מטופל לקבוע מה תהיה מידת האסתטיות של הטיפול ואפילו לזרז אותו. מהן השיטות המובילות כיום לזירוז טיפול יישור שיניים? וכיצד הן מועילות?

שיטת וילקודונטיקס (Wilckodontics) ליישור שיניים

שיטה זו ליישור שיניים פותחה כבר בשנות ה- 90 על ידי שני רופאי שיניים: ד”ר וויליאם וילקו וד”ר תומאס. בבסיס השיטה נמצאת האצת הגדילה של עצם הלסת על ידי יצירת טראומה מכוונת: כחלק מהטיפול הרופא חורץ חריצים מזעריים בעצם הלסת, מה שגורם להתאחות מהירה יותר.

שיטה זו נפוצה מאוד בתחומי רפואה אחרים כמו למשל בתחומי האורתופדיה והשיקום. בעגה הרפואית היא מוכרת כתהליך קורטיקוטומי ((Alveolar Corticotomy שנחשב לפחות פולשני: בשיטה זו חורצים רק את העצם העליונה ולא פולשים לעומק העצם כמו שעושים בשיטות אחרות.

כיצד שיטת Wilckodontics יעילה ליישור השיניים?

אל תתנו למונח טראומה להטעות אתכם, שכן אותה הטראומה היא גם זו שמאפשרת לעצם להתאחות, לגדול ולזוז מהר יותר. הודות לתזוזה המהירה של הלסת גם השיניים זזות מהר יותר פי 4! כך שטיפול יישור השיניים יהיה קצר יותר. זהו למעשה היתרון של השיטה שמתאפשר בזכות ההליך הכירורגי של החריצה.

שלבי השיטה: היות ומדובר בתהליך כירורגי הוא כרוך בהרדמה מקומית או טשטוש. ההליך מבוצע בליווי רופא שיניים הבקיא בתחום החניכיים, שכן יש להזיז את החניכים לטובת ביצוע החריצים.

שיטת פרופל (Propel) ליישור שיניים

שמה אולי שונה אך היא דומה במהותה לשיטת וילקודונטיקס, ולו רק בגלל שגם בהליך זה מבצעים חריצים מזעריים בעצם הלסת במטרה להוביל לאיחוי, לגדילה ולתזוזה מהירה יותר של הלסת ושל השיניים בו זמנית.

גם שיטת פרופל כרוכה בהרדמה מקומית או טשטוש והיא מספקת את אותה התוצאה בפרק זמן דומה. למרות הדמיון הרב ישנם גם הבדלים, כאשר ההבדל בין שתי השיטות בא לידי ביטוי בעיקר במכשור בו נעשה שימוש על מנת להזיז את החניכיים בעת ביצוע החריצים (מכשיר דמוי עט). מה גם ששיטה זו הרבה פחות פולשנית ונוחה יותר למטופלים ולרופאים המבצעים כאחד, יתרון מובהק לכל הצדדים.

כיצד בוחרים בשיטה הנכונה?

היכולת לזרז טיפול יישור שיניים זו בהחלט בשורה גדולה למטופלים, שבטיפול רגיל צריכים לחכות שנתיים לכל הפחות עד להשגת התוצאות הרצויות. כל אפשרות לזרז ולקצר את התהליך היא בהחלט מבורכת, עם זאת חשוב מאוד לבחור בשיטה הנכונה והמתאימה ביותר למקרה האישי.

לא כל שיטה תתאים לכל מטופל או לכל סוג טיפול יישור שיניים, לכן יש לבחור את שיטת הזירוז בהתאם לתכנית הטיפול ואופייה. כמובן שגם המלצתו של הרופא המטפל חשובה, כמו גם עלותו של כל טיפול, תקופת ההחלמה, מידת הפולשניות הנדרשת, מומחיותו של הרופא בשיטה כזו או אחרת וכיוצא בכך.

לסיכום: כדי להגיע להחלטה על שיטת הטיפול המתאימה מומלץ לתאם פגישה עם רופא שינייםליישור שיניים ומנוסה בשיטות מתקדמות להאצת וזירוז הטיפול. זאת על מנת לקבוע את תכנית הטיפולים המתאימה ביותר למקרה שלכם באופן אישי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יצירת קשר
close slider

    צרו עמנו קשר

    נגישות