על מה צריך להקפיד כשעושים יישור שיניים שקוף בשיטת אינוויזליין?

אם אתם מוכנים לעשות את ההתחייבות ליישר את השיניים שלכם ולקבל את החיוך האסתטי והסימטרי שחלמתם עליו, תהיו יותר ממרוצים מהתוצאות של מיישרי אינוויזליין, השיטה המובילה והמוכרת ביותר של יישור שיניים שקוף. כמו בכל פתרון אורתודנטי, גם תהליך הטיפול עם אינוויזליין מגיע עם סט חוקים ודגשים שיש להקפיד עליהם כדי לקבל תוצאות איכותיות.

אם אתם משגשגים במצבים הדורשים סדר, אוהבים לדעת בדיוק מה עליכם לעשות, לכמה זמן ומתי דברים צריכים להשתנות, אז תוכלו לשגשג בתוך שגרת הטיפול של מיישרי אינוויזליין. אך גם אם אינכם בדיוק כאלו, הקפדה על כמה דברים מרכזיים תעזור לכם לקבל תוצאות מעולות בתהליך טיפולי קל ופשוט יותר לניהול.

קצת על יישור שיניים בשיטת Invisalign

אינוויזליין היא שיטת יישור שיניים העושה שימוש בסדים שקופים ומותאמים אישית למטופל לפי סריקות מחשב דיגיטליות, עם תכנון קפדני של הרופא המלווה לגבי מהות הבעיה האורתודנטית, קצב וכיוון הזזת השיניים למקומן הנכון. לאורך התהליך הטיפולי ובהתאם לתכנון ולהתקדמות יישור השיניים, מחליפים מעת לעת את המיישרים השקופים של אינוויזליין, כל פעם בהתאם להתקדמות תזוזת השיניים.

בגלל שמדובר על שיטה עם תכנון אישי וקפדני, שיטה שהיא למעשה רגישה ועדינה יחסית, יש חשיבות אדירה לשיתוף פעולה מעולה מצד המטופלים, גם בלבישה קפדנית ונכונה של סדי היישור השקופים וגם הקפדה על יתר החוקים המרכזיים, אותם נסקור מיד.

החוקים הדרושים לטיפול אינוויזליין מוצלח

כמה זמן צריך להיות עם מיישרי השיניים השקופים?

בפועל, כדי שטיפול אינוויזליין יספק תוצאות טובות ובזמן והאופן שתוכנן מראש על ידי הרופא, קריטי ללבוש את המיישרים השקופים (הסדים או ה”פלטות”) במשך לפחות 20 שעות בכל יום, עם עדיפות ללבישה במשך 22 שעות בכל יום של התהליך הטיפולי.

אם המטופל לא משתמש במיישרים לפחות במשך 20 שעות בכל יום, הטיפול פשוט לא יצליח, זה עד כדי כך חשוב ופשוט – מחייב, מדויק וגם יעיל! מצד שני, זו השיטה הידידותית והדיסקרטית ביותר ליישור שיניים, כי הסדים נשלפים בקלות והם שקופים וכמעט בלתי נראים.

הסרת המיישרים לפני אכילה

בטיפול אינוויזליין ממש אין צורך להימנע מאכילה או מצריכת מזונות מסוימים (כמובן שאנו ממליצים על תזונה בריאה ומאוזנת בכל מקרה). חשוב להקפיד להסיר את סדי היישור השקופים לפני האכילה ולא לאכול כאשר המיישרים מורכבים על השיניים.

שטיפת המיישרים לפני החזרתם לפה

לצד יישור השיניים, טיפול אינוויזליין מעודד גם הקפדה טובה יותר על היגיינת הפה. חשוב להקפיד לשטוף את סדי היישור לאחא הוצאתם מהפה ולפני החזרתם לשיניים. הדבר האחרון שאתם צריכים הוא הצטברות חיידקים בין המיישרים הצמודים לבין השיניים והחניכיים שלכם.

כיצד לאחסן את המיישרים כאשר הם לא בשימוש?

הטיפול מצריך הקפדה ללבוש את המיישרים ברוב מוחלט של שעות היום והלילה, אך כאשר מוציאים אותם חשוב לשמור אותם בצורה נאותה. גם כדי למנוע נזק ובעיקר כדי לא לאבד אותם – בכל זאת מדובר על פלטות שקופות די קטנות. אובדן סד יישור פוגע ביעילות הטיפול ואף עשוי לגרום לנסיגתו, כי לוקח לפחות 3 שבועות להכין סד יישור חדש.

עם סדי היישור מגיע מכסה מיוחד וייעודי, מעין “קייס” קטן ויעיל, ההמלצה היא לאחסן את הסדים בפתרון אחסון ייעודי זה בזמנים הקצרים בהם הם מחוץ לפה. אבל גם קופסא רגילה של סד לילה תתאים היטב למשימה.

החלפת הסדים בזמן המיועד והמתאים

חשוב להקפיד על תכנית הטיפול ולהחליף את סדי היישור בהתאם לתכנית ולהוראות הרופא המלווה, כך הטיפול יתקדם בקצב הנכון והאידיאלי, לא מהר מדי ולא לאט מדי. ההחלפה מתבצעת כל שבועיים בערך, לסדים חדשים ומעט הדוקים יותר, בהתאם להתקדמות קצב יישור השיניים. אל תתפתו להחליף את הסדים מוקדם יותר מהתכנית ו/או לפני הוראת הרופא המלווה.

רוצים לשמוע עוד על טיפול אינוויזליין ליישור שיניים שקוף? פנו למרפאת הכט סמייל לקביעת פגישת ייעוץ ראשונית, ואתם בדרך לחיוך מהמם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יצירת קשר
close slider

    צרו עמנו קשר

    נגישות