שתלים ללא ניתוח

שתלים ללא ניתוח – האם זה אמיתי או עוד אקט שיווקי של רופאי שיניים? מה ההבדל בין טיפול זה לטיפולי השתלות אחרים? ומדוע חשוב לקרוא את כל האותיות הקטנות לפני שבוחרים בטיפול כזה או אחר? ריכזנו עבורכם את כל הפרטים.

טכנולוגיות וטכניקות טיפול חדשות בתחום רפואת השיניים עוזרות לשמור על הפה בריא ואסתטי ומעניקות למטופלים אלטרנטיבה לטיפולים הקיימים. אחד הטיפולים היותר חדישים שקיימים בתחום רפואת השיניים הוא השתלת שיניים. תחום זה פותח לפני כמה עשורים והוא מספק מענה לאנשים אשר סובלים משינים תותבות או מחוסר שיניים.

עם השנים תחום השתלת השיניים רק הולך ומתפתח ומגוון של טיפולים צצים כמו פטריות אחרי הגשם, אחד מהם הוא שתלים ללא ניתוח. עם אלפי מטופלים שעוברים השתלות שייניים הכרוכות בהליך כירורגי חדשות לבקרים, אי אפשר שלא לשאול את השאלה: האם מדובר בטיפול חדש ומהפכני או בסתם עוד טריק שיווקי?

המטרה: למזער את הסיכונים

טיפולי השתלת שיניים אומנם חדשניים אך הם לא חפים מסיכונים. ראשית כל ישנם הסיכונים הכלליים המאופיינים עם כל ניתוח כירורגי והם זיהום, דימום וסיכוני הרדמה. מעבר לכך ישנם גם סיכונים שייחודיים רק להשתלת שיניים והם: פגיעה עצבית שיכולה לגרום לאובדן תחושה, או לפגיעה בחוש הטעם וכן פגיעה וזיהום בסינוס כתוצאה מהחדרת השתל. כדי למזער את הסיכונים הקיימים לאורך השנים נעשה מאמץ רב להפוך את השתלת השיניים לטיפול הרבה פחות פולשני. מטרתה של תפיסה זו היא לפשט את הטיפולים הקיימים ולהביא לתוצאות משביעות רצון אצל המטופלים.

מהו אותו טיפול השתלת שיניים ללא ניתוח?

השתלת שיניים ללא ניתוח משווקת כפרוצדורה זמינה המערבת טכנולוגיות חדישות ומודרניות. היא מוגדרת כניתוח אמבולטורי בו המטופל מגיע ומשתחרר באותו היום, כאשר במהלכו “מונחים” על עצם הלסת קיבועי טיטניום (שתלים) שעליהם יונחו שיניים מלאכותיות שיחליפו את אלו הטבעיות. השיניים החדשות אסתטיות, נראות טבעיות ומתפקדות בצורה אופטימלית. לעומת טיפולי השתלה אחרים, הטיפול של “שתלים ללא ניתוח” מתנהל בצורה ממוחשבת, מה שמאפשר להניח את השתלים ללא צורך לפתוח את החניכיים וללא תפרים.

טיפול זה אומנם משווק כהשתלה ללא ניתוח, אולם בפועל חשוב להבין שהעובדה שאין תפרים אינה בהכרח אומרת שלא מדובר בניתוח וכדי שהשתלים יחליפו את השורש הטבעי עליהם להיות מקובעים בתוך העצם ולא “מונחים” עליה.

מה ההבדל בין השתלה ללא ניתוח לבין השתלה דנטלית רגילה בפועל?

שתל שיניים מיוצר מבורג טיטניום. בטיפול השתלה “רגיל” השתלתו נעשית על ידי ביצוע חתך קטן בחניכיים, הפשלת החניכיים, חשיפת העצם, קידוח בעצם הלסת והברגת השתל פנימה. החומר המחושל ממנו מיוצר השתל מתאחה עם העצם ומתקבע, כך שניתן יהיה להרכיב עליו מבנה וכתר בהמשך הטיפול. בסיום השתלת הבורג (השתל) הרופא תופר את החניכיים שהופשלו על מנת להחזיר אותם למקומם הקודם.

השתלת שיניים ללא ניתוח זוהי פרוצדורה רפואית שבמהלכה נעשה שימוש בסורק ממוחשב. אותו סורק יכול לראות את העצם בתלת ממד וכך הרופא יכול להחליט היכן יהיה המיקום האידיאלי להניח בו את השתלים. במהלך ההליך הרופא ממקם באופן וירטואלי את השתל במקום הרצוי עם נטייה וזווית לטובת האחיזה המושלמת, כאשר ההדמיה הוירטואלית מייתרת את הצורך בחשיפת החניכיים וביצוע חתכים ותפרים בזמן החדרת השתל לעצם.

מקדח לטיפול השתלת שיניים

חשוב להבין: גם השתלה ללא ניתוח כוללת קידוח

מרפאות רבות משווקות את הטכניקה החדשנית כהשתלה ללא ניתוח, אולם בפועל חשוב להבין שמדובר באקט שיווקי שלא משקף את המציאות. האקט הכירורגי של טיפול השתלה כולל את החדרת השתל לעצם, וגם בהשתלה ללא ניתוח הרופא קודח בחניכיים על ידי מכשיר מיועד ומבריג את השתלים ולא “מניח” אותם. במקרים רבים אף ניתן יהיה להבחין בחתכים זעירים בנקודות בהם השתלים הוחדרו. העובדה שהתהליך אינו כולל הפשלת חניכיים ותפרים אינו אומר שלא מדובר בפרוצדורה ניתוחית. ההבדל בין שתי שיטות הטיפול הוא בהדמיה הממוחשבת שמאפשרת לרופא לדעת היכן וכיצד להחדיר את השתלים, פעולה אשר כמובן דורשת המון ידע ומקצועיות.

שתלים ללא ניתוח? אין חיה כזאת

השתלת שיניים מכל סוג דורשת מהרופא המנתח לקדוח בעצם על מנת להכין את המקום לשתל. הקידוח מהווה פעולה כירורגית לכשעצמה, שכן היא פולשנית. טיפול זה שונה בכך שאינו דורש את הפשלת השיניים ותפירתן למקום לאחר מכן, אלא את פילוח החניכיים. בשתי השיטות נדרש להגיע אל העצם ולהכין את המצע, אולם בניתוח הממוחשב, מלבד הסיכונים האחרים קיים גם סיכון של חרור מבנה כתוצאה מראות חסרה. כמו כן במהלך פרוצדורה זו אין בקרה על המראה האסתטי של החניכיים לעומת שיטות אחרות.

תהליכים מזורזים של אורתודנטיה ואסתטיקה של הפה

יש לציין: כן קיימים תהליכים מזורזים של אורתודנטיה ואסתטיקה של הפה. הטכנולוגיה מתקדמת ומאפשרת לקצר את זמן ההמתנה בין השלבים של טיפולי השתלה באמצעות כתר זמני ושיטות נוספות, כך שאינכם חייבים לוותר על האסתטיקה עם הבחירה בהשתלת שיניים. ההמלצה היא לא להיות תמימים ולבדוק היטב את האותיות הקטנות בכל טיפול שמוצע לכם. גם בתחום רפואת השיניים לא חסרים שרלטנים אשר יוצאים בהבטחות שאינם יכולים לממש. חפשו אחר מרפאה בעלת מוניטין שמספקת מידע אמיתי על הטיפולים הקיימים, מציגה את האפשרויות שלכם, מיידעת אתכם על הסיכונים הקיימים ומסייעת לכם הגיע להחלטות החכמות והנכונות ביותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יצירת קשר
close slider

    צרו עמנו קשר

    נגישות